Щороку 7 грудня православні віряни України відзначають День святої великомучениці Катерини. Вихідного не призначено, але прийнято ходити до церкви на богослужіння.
Древні вірили, що Катерина була дуже вродливою, розумною і талановитою, але їй не вдавалося знайти коханого, так як вона хотіла вийти тільки за того, хто розумніший за неї. Тоді дівчині допоміг християнський наставник її матері, який і розповів Катерині про віру. Згодом в Олександрію на язичницьке свято прибув сам імператор Максиміан.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Тоді він побачив Катерину, краса якої полонила імператора. За повір'ями, імператор покликав 50 мудреців, щоб вони розповіли дівчині про язичництво. Тим часом Катерина переконала їх прийняти християнство, за що мудреців стратили. Коли Максиміану не вдалося зламати сильну християнську віру Катерини, він наказав стратити її.
Традиції свята і народні прикмети на День святої Катерини
Взагалі цей день – пророчий для кожної незаміжньої дівчини, а для тих, хто вже в парі, є шанс налагодити стосунки. Всі українські красуні ворожили на долю на Катерини. Ось кілька основних народних прикмет:
Якщо погода на Катерини буде ясною – слід готуватися до морозної зими.
Тепла погода – морози вдарять тільки на Варварин день (після 17 грудня).
Відлига і туман прогнозують морози через 10 днів.
Якщо випав сніг на суху землю – наступний рік буде неврожайним.
Кола навколо Місяця віщують мороз.
Маленькі зірки на небі прогнозують снігопад.
Що категорично не можна робити в День святої Катерини
Якраз у цей період Різдвяний піст. Звичайно, дівчата влаштовували вечорниці, збиралися і гуляли, танцювати було заборонено, як і працювати: шити, ремонтувати, будувати і так далі. Потрібно було вирвати вирвати вишневу гілку і поставити її в вазу до Різдва. Якщо вона розпускалась – це означало, що шлюб буде дуже вдалим і щасливим.