"Всечеснійший Владико, дозвольте звернутися до Вас. Адже нині, на історичному роздоріжжі, виключно Ви особисто можете довести, що Українська Православна Церква (така її юридична назва), є все-таки УКРАЇНСЬКОЮ, а не філією РПЦ в Україні – говориться у відкритому зверненні до Блаженійшого Онуфрія, митрополита Київського УПЦ (МП) від народного депутата Андрія Лозового, опублікованому на його сторінці в Фейсбук, передає Корупція.Інфо

– Уся прогресивна православна громадськість підтримує звернення до Вас Святішого Патріарха (УПЦ КП) Філарета щодо того, аби Ви заступилися за православних християн – українських патріотів, котрі нині перебувають в ув'язненні Кремля з політичних мотивів – Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Олега Сенцова, Олександра Кольченка та інших.

Ці люди не мають можливості здійснити щиросердечну сповідь і Святе причастя – головні ритуали православного християнина – у зв'язку з тим, що за надуманими звинуваченнями перебувають у московсько-грозненських казематах, де їх катують.

Свята Церква, без сумніву, мусить бути відділена від держави. Але я прошу Вас, Всечеснійший Владико, заступитися за православних людей, які замість вина і хліба Святого причастя приймають у свою плоть тюремну баланду виключно за те, що вважають Україну вільною Соборною Державою, яка має право на самовизначення.

Ці люди звертаються до Бога своєю рідною українською мовою, слідуючи словам Апостола Павла до коринтян: "Коли я молюсь чужою мовою, то хоч дух мій молиться, та розуміння моє залишиться без плоду" (1 Кор. 14, 14-15).

Невже Ви, Владико Онуфрію, будете заперечувати Апостолу Павлові – і це стане для Вас причиною змовчати для Вас тортури над православними людьми?

Щодо Вашої ймовірної реакції:

1. Якщо з Божою поміччю Ви підтримаєте українських в'язнів Кремля – готовий публічно стати перед Вами на коліна, вклонитися в ноги, подякувати і попросити у Вас Архіпастирського благословіння.

2. Якщо не підтримаєте і з політичних мотивів на догоду Кремля кинете на призволяще православних, яких катують за віру і правду, як катували Святих мучеників – це, на жаль, означатиме, що команди Вам дає не Господь Бог, а кремлівсько-сатанинський режим Путіна, який є спадкоємцем лєнінсько-сталінського режиму – безБожної радянської влади, яка знищували храми Божі чи перетворювала їх у склади-казарми, вбивала і кидала до тюрем духовенство.

3. Якщо, Владико Онуфрію, Ви змовчите це звернення – це означатиме те саме, що варіант 2.

Прошу усіх лідерів партій, народних депутатів, міністрів, Президента, громадських активістів і журналістів не бути байдужими до тортур над православними людьми – і у випадку підтримки цього звернення підписати його у коментарях.

Гріховне у даному випадку мовчання, нагадую, підтверджуватиме варіант 2.

Спаси Господи!

Раб Божий Андрій (Лозовий), народний депутат України (РПЛ), член Парламентської Асамблеї Ради Європи"

Під публікацією швидко з'явилися численні коментарі на підтримку звернення. В числі тих, хто першим висловив солідарну з Лозовим позицію – Дмитро Ярош, Володимир Омелян, міністр Інфраструктури України, інші відомі політики та лідери думок.