Віталій Шабунін на своїй сторінці у фейсбук розповів про засідання комітету Костіна щодо законопроектів по КСУ, The Economist та піддавки Ради з Коломойським і Медведчуком. Далі подаємо текст в оригіналі:
“Судді” КСУ продовжують феєричне турне ключовими світовими медіа, розпочате зі знищенням ними системи декларування.
Вчора прогриміли в The Economist статті “Ukraine’s constitutional court attacks anti-corruption laws”: там і про російський вплив, і про судову кругову поруку, і про неспроможні еліти.
До речі, про останніх. Країна вже третій тиждень в Конституційній кризі, наслідки і причини якої становлять загрозу національній безпеці.
За ці три тижні Верховна Рада IX скликання навіть в комітеті не спромоглася підтримати хоч-якийсь варіант виходу з кризи. Ми в ЦПК все більше схильні вважати, що така неспроможності Ради не є випадковою.
На нашу думка, така неспроможність є результатом впливу Коломойського і Медведчука як на більшість парламентських фракцій, так і на керівництво Ради. Якщо Рада продовжить в тому ж темпі, то її керівництво приєднається до туру КСУ сторінками провідних медіа Світу.
Наголошу, ми не наполягаємо на ухваленні законопроекту президента. За три тижні Рада не спромоглася хоча б на комітеті підтримати жоден з варіантів виходу з кризи.
Опісля проведення засідання, Голова Центру Протидії Корупції Віталій Шабунін на власній сторінці у фейсбук підбив підсумок проведеного засідання.
“Комітет з правової політики проігнорував вирішення конституційної кризи. Депутати розглядали всі зареєстровані законопроєкти, спрямовані на вирішення кризи з КСУ. Зрештою комітет не рекомендував парламенту розглянути жоден з цих проєктів в залі по суті.
Категорично проти цих законопроєктів виступили депутати від БЮТ Сергій Власенко, від “Європейської Солідарності” Руслан Князевич та від ОПЗЖ Василь Німченко. Комітет вирішив лише включити ці проєкти в порядок денний Ради та продовжити їх розгляд”, – написав громадський діяч.
Відмітимо, що в результаті засідання Комітет з питань правової політики пропонує парламенту розглянути законопроєкт №4311, який пропонує підвищення кворуму Конституційного Суду до 17 суддів.
Відповідне рішення у п’ятницю підтримали 11 членів комітету, 5 виступили проти і 3 – утрималися.
Зокрема, законопроєкт № 4311 пропонує внести зміни до ст. 10 закону “Про Конституційний суд України” і передбачити, що суд є повноважним здійснювати провадження, якщо у його складі є щонайменше 17 суддів.
У разі ухвалення цього законопроєкту КС зможе приймати рішення лише за участі майже всього складу суду, який складається із 18 суддів. Наразі у КС працює 15 суддів.
Чинна редакція ст. 10 закону “Про Конституційний суд України” передбачає наявність кворуму за умови участі 12 суддів.
Також Комітет з питань правової політики пропонує парламенту розглянути законопроєкт № 4319, який збільшує з 10 до 12 кількість голосів суддів Конституційного суду для ухвалення рішення.