Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що стратегія деокупації Криму є наразі державною таємницею. Про це він сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Крим має повернутися під контроль України, відзначив Шмигаль.

“Конкретні речі в цій стратегії? Я знову скажу, що озвучувати сьогодні не можна. Це певний елемент державної таємниці. Але перше: Крим — це українська земля. Вона повинна повернутися. Є державна стратегія, розуміння, що крок за кроком ми повинні робити, теж є. І як діяти за допомогою, в тому числі, й наших міжнародних партнерів, ми також розуміємо і знаємо”, — сказав прем’єр-міністр України.

І продовжив: “Чи можна це зробити швидко? Тут є питання. Дуже хочеться (щоб було швидко — ред). Скільки часу це займе, якими будуть процедури, це може бути тривалий процес, об’єктивно”.

Раніше про це заявила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

“Стратегічно ми розробили документ Стратегія деокупації Криму, він не є публічним на даний момент”, — сказала вона.

Раніше представник президента України в АРК Антон Кориневич зазначив на початку червня, що на базі Мінреінтеграції України працює робоча група з розробки стратегії деокупації і реінтеграції Криму, однак частина цього документа буде непублічною, пише “Радіо Свобода”.

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що Україна повинна поставити крапку в питанні про законодавче визначення статусу кримськотатарського народу як корінного.