Під час бойових дій на Дебальцевському плацдармі українська армія втратила 179 чоловік загиблими, в той час як російські окупанти втратили 868 солдатів.
Такі дані опублікував у мережі радник міністра оборони і помічник президента Юрій Бірюков, новину передає ІА Корупція Інфо.
«Втрати особового складу за період 18/01 – 18/02 оцінюються в 179 осіб, потрапили в полон 110 осіб, числяться зниклими без вести 81 людина. Доля 81 людини поки що не до кінця зрозуміла. Я, наприклад, знаю про групу з 26 осіб, які зараз практично закінчують вихід, а значить – їх доля проясниться. Причина появи таких от «потєряшек» – від загального бардаку який неминучий при проведенні відходу частин змішаного складу (ВСУ, НГУ, МВС, СБУ – і всі зі своїми командирами) і до втечі з позицій деяких частин деяких підрозділів, які повинні були прикривати відхід», – пише Бірюков.
При цьому згідно із твердженням радника міністра оборони, існують «офіційні дані з підписами і печатками», які свідчать, що «ніяких «забутих батальйонів» або «загублених рот» – немає. Бірюков також зазначає, що велика частина «зниклих без вісті», швидше за все, виявиться загиблими.
«Ось інші цифри іншого звіту: «Довідка щодо втрат незаконних збройних формувань і підрозділів збройних сил Російської Федерації в зоні проведення АТО». З початку 2015 року за Дебальцевскому плацдармові:
– особовий склад 2911 осіб
– танки 42 одиниці
– ББМ 33 одиниці
– РСЗВ 27 одиниць
З моменту припинення вогню (15.02.2015 р.):
– особовий склад 868 осіб
– танки 8 одиниць
– ББМ 11 одиниць
– РСЗВ 4 одиниці», – повідомляє Бірюков.
Після нескладного аналізу стає зрозуміло, що противник перевершував в живій силі українські об'єднані сили в 5-7 разів. Незважаючи на таку значну перевагу, українські воїни змогли дати гідну відсіч ворогові.
«На наше угруповання в 2500 осіб були кинуті 15000 – 17000 тисяч особового складу супротивника! Перевага в живій силі в 5-7 разів! Наші втрати 180-200 чоловік, втрати противника 868. І ми кричимо про те, що #насзлили? Ви, вміючі кричати, але не вміючі читати – ви в своєму розумі?», – резюмує Бірюков.