Незаконну перереєстрацію споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври скасувало Міністерство юстиції України.

"Комісія Мін'юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Відповідний наказ Мін'юсту було підписано сьогодні", — сказала перший заступник vіністра юстиції Олена Сукманова.

Члени Комісії дійшли висновку, що реєстратор здійснив державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври (Успенського собору, Троїцького собору, монастирських келій, архієрейського будинку, дзвіниці, надбрамного корпусу) з порушеннями вимог чинного законодавства.

"Саме тому це рішення про державну реєстрацію було скасоване, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру речових прав на нерухоме майно", — зазначила Сукманова.

Крім того, в Почаївській міськраді терміново викликали на роботу державного реєстратора, який повинен передати одну за одною шість споруд лаври у власність державного заповідника.

“Нам потрібно зареєструвати право оперативного управління за Кременецько-Почаївським державним історико-архітектурним заповідником. Згідно з наказом Міністерства культури, це майно нам передано в оперативне управління”, – розповів юрист заповідника Ігор Деревінський.

Як выдомо, раніше знайшли документи, за якими споруди Почаївської лаври передали в користування Російській православній церкві в Україні до 2052 року.

Додамо, що Російська православна церква в Україні прокоментувала позбавлення їх права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської лаври рішенням комісії Мін'юсту України.

Представники церкви видали зухвалу заяву.

"Інформація, що надходить, свідчить про підготовку масштабного тиску на канонічну Українську православну церкву, її монастирі і храми", – заявив заступник голови Синодального відділу зовнішніх зв'язків РПЦ протоієрей Микола Балашов Інтерфаксу.

Наголосив, що президент України говорив про добровільний характер приєднання громад до створюваної в країні єдиної церкви.