Голова державної фіскальної служби України Ігор Білоус пообіцяв переглянути кадрову політику у ДФС Львівської області та перевірити доцільність перебування на посадах окремих чиновників відомства. Так він відреагував на звернення Секретаря парламентського Комітету з питань запобігання і протидії корупції Дмитра Добродомова щодо кадрової політики ДФС на Львівщині, повідомила прес-служба громадсько-журналістського руху "Народний Контроль", передає ІА Корупція Інфо.
Білоус, зокрема, заявив, що вже займається пошуком нового керівника ДФС у Львівській області на місце Андрія Дідика, який підпадає під люстрацію. Він також погодився, що до підбору кадрів у службі необхідно залучати громадськість.
Нагадаємо, секретар антикорупційного Комітету Верховної Ради Дмитро Добродомов звернувся до Ігоря Білоуса на останньому засіданні Комітету. Насамперед він заявив, що Головне управління ДФС у Львівській області досі очолює Андрій Дідик – чиновник, який підлягає люстрації згідно з Законом «Про очищення влади» та не пройшов громадську люстрацію. Окрім того, повідомив він, журналісти у своїх розслідуваннях наводили факти причетності Дідика до корупційних діянь.
«15 січня 2015 року я надіслав депутатське звернення до Голови ДФСУ Ігоря Білоуса та Голови Ради з кадрових питань ДФСУ Олени Макеєвої з проханням створити територіальну Раду з кадрових питань ДФС у Львівській області, членами якої призначити авторитетних на Львівщині осіб – представників громадських об’єднань, науковців, експертів, громадських діячів – та спільно з громадськістю провести конкурс на заміщення такої відповідальної посади, – зазначив Добродомов. – Очільник ДФС запевнив, що вони цілком «за» співпрацю з громадськістю і вже займаються підбором кандидатур на цю посаду, причому кандидатура Дідика навіть не розглядається. Побачимо, що з цього вийде».
Окремо Добродомов підняв питання щодо перебування на посаді заступника начальника власної безпеки ГУ ДФС у Львівській області – в.о. начальника В.М. Качмарського.
«Серед іншого, відомо про численні факти його незаконного збагачення, а також те, що у квітні 2012 року він був затриманий – проводилося кримінальне розслідування, проте до відповідальності його так і не було притягнуто. Попри ці факти, Качмарського таки призначили на зазначену посаду, – зазначив Секретар Комітету Добродомов, – Це призначення всупереч процедурі не було погоджено з першим заступником Голови ДФС та начальником ГУ власної безпеки ДФС В.М. Юрченком».
До слова, Качмарського двічі притягали до дисциплінарної відповідальності через неналежну роботу і прогули.
Голова ДФС заявив, що перевіряє вище наведені факти, і в разі їх підтвердження обіцяє звільнити Качмарського. 26 січня ця перевірка має бути закінчена.
Наступний приклад – перебування з 2007 по 2012 рр. на посаді заступника голови Державної податкової адміністрації у Львівській області одіозної для Львівщини особистості Надії Римарської, яка відповідно до закону теж підпадає під люстрацію. На засіданні антикорупційного Комітету це питання підняв заступник Голови Комітету Борислав Береза. Дмитро Добродомов додає: «По цій людині я у свій час робив передачу, де викривали її кричущі корупційні справи. За часів «злочинної влади» її було звільнено з податкових органів, аж тут раптом вона вже в. о. начальника ДПІ у Солом'янському районі Головного управління ДФС у м. Києві!»
«Пан Білоус запевняє нас, що це все – тимчасові призначення. Цікаве виправдання. У випадку з Дідиком це «тимчасове» вже триває понад півроку. Якщо у службі «кадровий голод» і аж ніяк не обійтись без таких скомпрометованих людей, нехай призначають їх радниками, а не на відповідальні посади, де вони продовжують грабувати країну і зневажати людей і закони», – підсумував Дмитро Добродомов.
Враховуючи вище зазначені факти та інформацію від народних депутатів по іншим регіонам України, Комітет з питань запобігання і протидії корупції ухвалив рішення визнати кадрову роботу ДФС та роботу по запобіганню проявам корупції незадовільною з вимогою по всім згаданим особам провести всебічну перевірку, вжити заходів реагування і надати результати. Відповідно було поставлено питання і щодо доцільності перебування на посаді В.М. Юрченка – начальника ГУ власної безпеки ДФС України.