Муженко

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони ухвалив рішення про створення робочої групи, яка перевірить інформацію про події в Дебальцевому.

Депутати переконуватимуть президента України Петра Порошенка змінити начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка.

Про це заявив член комітету, перший заступник голови фракції "Народний фронт", командир добровольчого батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук, повідомляє прес-служба партії.

Комітет надасть президентові свої висновки щодо дій Муженка.

"Мова йтиме про ступінь компетенції Муженка у прийнятті надважливих військових рішень. Ми будемо аргументувати, що посадова особа не є професійною чи адекватною у прийнятті рішень у ситуації, що склалася. Ми можемо в бізнесі вести переговори про будь-що, а під час війни ми втрачаємо людські життя – і це надважливо, хто призводить до втрат і погіршує ситуацію на фронті", – пояснив Тетерук.

За його словами, робота комітету полягає у відокремленні правдивих ситуацій від "зведень", що їх голові держави надають керівники Міноборони та Генерального штабу.

"Ми повинні переконати президента, що нам потрібен більш професійний керівник Генштабу", – зазначив член комітету з питань нацбезпеки.

За словами Тетерука, під час військових дій країна отримала офіцерів середньої та молодшої ланки, які "своїми діями довели здатність приймати адекватні розумні рішення і заслуговують підвищення".