чаес

Нардеп Валентиров наголосив, що карта радіоактивного забруднення зони відчуження Чорнобильської АЕС за 29 років зазнала значних змін.

Парламентський Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС розглянув питання про можливе скорочення 30-кілометровой зони відчуження. Про це розповів народний депутат, член фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Сергій Валентиров, повідомили у прес-службі політсили.

«Карта радіоактивного забруднення зони відчуження Чорнобильської АЕС за 29 років зазнала значних змін. Сьогодні зона реального ураження вміщується в 10-кілометрове кільце навколо ЧАЄС. На думку науковців, саме в таких межах заборонена зона і має бути зафіксована, – заявив депутат. – На решті території може бути створено біосферний заповідник, в якому проводити профільні дослідження флори і фауни».

 

Більшість депутатів у Комітеті ВР з питань екологічної політики вважають, що тема перегляду кордонів зони відсудження є актуальною, проте, остаточного рішення комітет ще не прийняв. 

«Поки що без відповіді залишається багато питань до наших науковців, які мають визначитися, як використовувати звільнену територію», – зазначив Валентиров.

Джерело: Корупція.інфо