Народився п. Горобинський 1967 року в м. Києві.
У 1988 році закінчив Орджонікідзівське вище зенітно-ракетне командне училище ППО, у 2000 році – Національну академію внутрішніх справ України за спеціальністю «Правознавство».
З лютого 1992 року служив в органах Міністерства внутрішніх справ України на посадах начальницького складу в м. Києві.
В органах податкової міліції працює з лютого 1997 року. З вересня 2006 р. до червня 2010 р. обіймав посаду першого заступника Голови – начальника Управління податкової міліції ДПА у Львівській області.
З 2010 по 2014 р. працював на керівних посадах у ПАТ «Укргазбанк» України та ПАТ «Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій».
До призначення на Львівську митницю Міндоходів працював у ГУ Міндоходів у м. Києві.
Наказом Державної фіскальної служби України від 31 липня 2014 року призначений виконуючим обов’язки начальника Львівської митниці Міндоходів.
Наказом Державної фіскальної служби України від 30 вересня 2014 року призначений начальником Львівської митниці ДФС.
На перший погляд ідеальний кандидат на посаду головного митника Львівщини. «Чесний та справедливий», фахівець своєї справи.
Команда інформаційного агентства «Корупція Інфо» натрапила в мережі Інтернет на досить цікаву статтю – «Секретариат Президента готовится к зачистке милиции и налоговой». Зі змісту цієї статті слідує, що у секретаріаті гаранта є документ з назвою «Список посадових осіб МВС та ДПА України, які підлягають звільненню із займаних посад». Відповідно до преамбули списку, з метою розірвання встановлених злочинних зв’язків, припинення функціонування корупційних мереж та забезпечення ефективної протидії корупції в органах ДПА та МВС України вбачається доцільним звільнити із займаних посад 185 керівних працівників підвідомчих Кабміну структур, котрі встановили злочинні зв'язки і функціонують в системі корупційних мереж.
У цьому списку є дані п. Горобинського. Згідно з інформацією, що міститься у списку, підставою для звільнення Горобинського М. О. слугувало те, що він, власними діями покриває протиправну діяльність своїх підлеглих, унеможливлює заходи із документування протиправної діяльності.
Не такий вже і безгрішний теперішній очільник Львівської митниці Горобинський Микола Олександрович. Можливо, що «руками» своїх підлеглих п. Горобинський, вчиняв протиправні корупційні діяння, а коли це ставало відомо відповідним органам, всілякими правдами та не правдами, прикриваючи своїх поплічників та власні інтереси останній, унеможливлював документування протиправної діяльності своїх працівників та подальше притягнення винних до відповідальності згідно з вимогами закону.
«Жити по новому» – крилата фраза, яка стоїть перед очима кожного Українця.
Основною метою майдану було змінити систему, провести люстрацію та очистити державні органи від корумпованих чиновників.
Призначення на посаду Горобинського О.М. – нового очільника Львівської митниці, здавалося перший крок до нового життя, життя без корупції в митних органах Львівщини.
Однак, «не так сталося, як бажалося». Корупційні схеми та незаконні побори в митних органах держави, як існували при старій владі, надалі продовжують своє існування під керівництвом нового начальника.
Керівництвом, яке за допомогою підлеглих працівників митниці, незаконно збагачує свої кишені за рахунок громадян України.
Наглядним прикладом є непоодинокі випадки, які трапляються на митних постах Львівщини, зокрема на митному пості «Городок» (начальник посту Чікалкін Олег Миколайович) Чернейко О.М., (митний брокер), подала працівниками митниці пакет документів, передбачений Митним кодексом України з метою належного митного оформлення вантажу – вживаної машини для підготовки текстильних волокон – кардочесальної машини FALUBAZ, у кількості 1 шт.
Як подейкують люди, котрі неодноразово стикались із Львівськими митниками: «під час розмитнення будь-яких вживаних товарів, працівники митниці штучно створюють людям ряд неприємностей, знаходять недоліки та підстави аби загальмувати процес розмитнення. Єдиний шлях уникнути неприємностей – збагатити кишеню митника. Одним словом, хабар – це надійний елемент швидкого та безпроблемного вирішення усіх проблем».
Під час розмитнення зазначеної машини, за вказівкою свого нового начальника (Горобинського М.О), можливо за черговим одержанням хабара, на митний пост «Городок» прибув сам Качмар Ігор Ярославович (начальник відділу митної вартості управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Львівської митниці ДФС). Качмар І.Я. натякнув брокеру на «відпрацьований митниками шлях уникнення неприємностей та проблем під час митного оформлення машини».
Чи це раптом не був той самий шлях, за яким на верх потрібно передати певну суму коштів?
Однак, в супереч сподіванням митників брокер, відмовилась іти на будь-який компроміс щодо незаконного збагачення чиновників, оскільки усі товаросупровідні документи на товар у неї були в порядку та їй не було чого приховувати від контролюючих органів.
Проте, навіть належна документація на товар не змогла стримати митників від легкої наживи, оскільки вказівка нового начальника, повинна виконуватись без будь-яких заперечень.
Після того, як митний брокер навідріз відмовила митникам збагатити кишеню новопризначеного начальника – Горобинського М.О. у неї почалися ряд проблем.
Зокрема, головним державним інспектором митного посту «Городок» Львівської митниці Міндоходів було складено незаконний протокол про порушення Чернейко О.М. митних правил. А вже, 10.10.2004 р. голова комісії з реорганізації Львівської митниці Міндоходів Жук Віктор Андрійович, виніс постанову за якою митного брокера визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накладено штраф.
Впевненість у своїх діях, митниками надавало те, що їхній тил надійно прикритий з усіх сторін, оскільки їх колега по роботі, тепер суддя Галицького районного суду м. Львова – Государський Андрій Валентинович (син колишнього голови Апеляційного суду Львівської області – Государського В.Ф.), який працював у Львівській митниці на посаді головного спеціаліста-юрисконсульта відділу правового забезпечення, завжди прийде на допомогу своїм колегам.
Внаслідок беззаконня митників та безпідставним притягненням до відповідальності Чернейко О.М., звернулась до суду з відповідним позовом, однак її справа за загадкових обставин, потрапила на розгляд до вже згаданого нами судді Государського А.В., а він в свою чергу не залишив в біді своїх колег (митників) та вирішив підтримати нового начальника Львівської митниці Горобинського Миколу Олександровича відтак, в супереч вимогам Закону, прийняв рішення на користь Львівської митниці.
Корупція на митниці Львівщини, відбувається відкрито, нагло, без страху бути покараними, під керівництвом нового начальника Горобинського Миколи Олександровича та під надійним прикриттям суддів, які приймають рішення не лише згідно Закону, а й за проханням колишніх колег по роботі та різного роду чиновників.