Упродовж багатьох років залізничний переїзд на стратегічному шляхопроводі, що веде зі Львова до Рава-Руської, був у рейтингу найпроблемніших, передає Корупція.інфо
Потерпали через незадовільний стан переїзду й жителі житлового мікрорайону Рясне-1 та Рясне-11, Яворівського напряму, зокрема й ті, кому доводилось користуватися міжнародним автомобільним пунктом пропуску на українсько-польському кордоні Краковець — Корчова.
Весь потік транспорту, а це щодоби до 20 тисяч одиниць, серед них, понад 1800 автобусів міського та міжміського сполучення, десять пар поїздів, гальмували кількадесят метрів залізничного переходу.
Неважко здогадатися, в якому стані був цей відтинок дороги: аби проїхати, водії мусили вміти маневрувати поміж вибоїнами, щоб ходову не розбити. Тож зеленого сигналу у заторах перед застиглим світлофором доводилося нерідко вичікувати до сорока хвилин, а у години пік і довше.
Про необхідність довести до пуття переїзд говорили давно, але у залізничного відомства руки не доходили, дорожники ж усіма правдами й неправдами відхрещувалися від проблемних кількадесяти метрів, мовляв, це не їхній об’єкт.
Із жовтня на шляхопроводі почалися ремонтні роботи. Але на час ремонту залізничний переїзд закривати не стали, щоб не ускладнювати життя транспортникам та жителям густонаселених мікрорайонів. Адже альтернативний маршрут до центру міста та на виїзд зі Львова — понад 10 кілометрів — потребував значно більше часу і ускладнив би й без того непросту ситуацію на найбільш завантаженій головній транспортній магістралі Львова — вулиці Городоцькій. Потік транспорту пустили паралельною дорогою, пропускна здатність якої, звісно, значно менша.
Залізничникам знадобилося три місяці, щоб відновити переїзд. Зате, запевняє керівництво залізниці, зроблено якісно і надійно, так, щоб ремонтникам не довелося незабаром повертатися на проблемний об’єкт. Застосували, за словами начальника Львівської залізниці Богдана Піха, нову технологію: замість плит, які використовували раніше, але служили недовго, через що доводилося буквально за рік-два знову проводити ремонт, облаштували настил переїзду монолітним залізобетоном.
Замінили рейково-шпальні решітки, інженерні комунікації, зокрема кабелі, каналізаційну систему, оновили кабельні мережі зовнішнього освітлення, замінили шлагбауми, перила. Безпечно почуватимуться на цьому шляхопроводі й пішоходи — в межах переїзду замінено пішохідний настил, облаштовано пішохідну доріжку.
Увесь комплекс робіт виконали працівники структурних підрозділів Львівської залізниці, для ремонту використовували матеріали, які виготовляють спеціалізовані підприємства магістралі. Коштувало оновлення переїзду 2 мільйони гривень. Відремонтований залізничний переїзд працює у звичному режимі, якістю його ремонту транспортники задоволені. Кажуть: зелений сигнал світлофора загоряється швидше, і петляти поміж вибоїнами не треба.