Під час пресконференції Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Уряд виступає гарантом того, що для побутових споживачів України ціна на газ не зміниться і буде лишатись згідно підписаного річного контракту 7,96 грн.

“Ціна газу зафіксована річним контрактом НАК „Нафтогазу“ на рівні 7,96 грн, цей контракт діє до 1 травня наступного року. Далі він переглядається і пропонується наступний контракт на наступний період. У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або у районі 8 грн для побутових споживачів. Це дуже важливий момент, тому що на сьогодні ціна б’є світові рекорди, ціна на газ наближається і перевищує по деяких договорах 700 доларів, і це більше 21 тис. грн за 1 тис. куб.м”, — сказав Шмигаль.

“Ми, як уряд, і Нафтогаз, як державна компанія, виступаємо гарантами того, що для побутових споживачів України ціна на газ не зміниться і буде лишатись згідно підписаного річного контракту 7,96 грн”, — додав прем’єр.

На сьогодні, згідно закону, тарифи залишились у відповідальності органів місцевого самоврядування, – відповів очільник уряду на уточнююче питання щодо наміру тепловиків підвищувати тарифи.

“Якщо хтось з міських голів готовий брати на себе відповідальність і підвищувати тарифи в цей важкий час перед людьми, я думаю, по-перше, люди дадуть оцінку таким головам міст одразу ж. По-друге, зі сторони уряду зроблені всі необхідні дії для того, щоб це не відбулось… Якщо хтось із мерів буде це робити, ми будемо сідати і вести діалог… Поки що мери міст, де працюють теплокомуненерго, які хочуть підвищувати тарифи… ми поки що з такими мерами не спілкувались”, — додав він.

На 90% енергосистема України готова до проведення опалювального сезону. Шмигаль повідомив, що підготовка до опалювального сезону триває згідно графіку.

Нагадаємо, недавно лідерка фракції «Батьківщина» у Верховній Раді Юлія Тимошенко знову намагалася підняти собі рейтинг черговими необгрунтованими заявами про тарифи. Під час блокування політичною силою трибуни парламенту, вона зробила заяву щодо вартості газу, зазначивши, що майбутній опалювальний сезон буде надзвичайно тяжким для населення.

“Формування у 2020 році тарифів за газ для «Теплокомуненерго» з вартістю енергоносія 5 грн за 1 куб. м призвело до зростання тарифів, які виявилися для багатьох громадян непосильними, а також до заборгованості населення за газ на десятки мільярдів гривень” .

Тимошенко додала, що цього року вартість газу зросте ще майже у 1,5 раза. При цьому кількість домогосподарств, що отримують житлові субсидії, скоротилася з 7 млн до близько 2,5 млн.

«Це означає, що у людей забрали субсидії, а тепло коштуватиме в півтора раза дорожче», – обурилася Тимошенко.

Політикиня закликала колег підтримати законопроєкт депутатів від «Батьківщини» №6011, яким планується спрямувати кошти, отримані в рамках програми співробітництва з МВФ, для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.

«Ми вимагаємо, щоб завтра прем’єр-міністр України доповідав з трибуни, відповідав на питання, що відбувається з геноцидом українців щодо тарифів», – підсумувала лідерка «Батьківщини».

Від початку президенства Володимира Зеленського й досьогодні ключовими пропагандистськими темами Юлії Володимирівни є перевірені “Ні зростанню цін і тарифів на комунальні послуги” та “Не допустимо продажу рідної землі”. Від пізньої осені 2019 року “Батьківщина” з різною інтенсивністю демонструє свою опозиційність, причому доволі вибіркову – до окремих рішень і дій влади, які відповідають описаним вище двом ключовим темам, з якими вона змагається за збереження свого доволі сталого, слід визнати, електорального ядра, яке хоч і не розширюється, але й не стискається у “зеленому” оточенні.

Цікаво, що у “Батьківщині” в цій грі загалом не порушують правил української політичної “санта барбарі”, а от із боку “нових облич” варто чекати всякого, що й продемонстрував скандал із керівником державної зернової корпорації Власенком. Дивним чином ця історія збіглася в часі з підготовкою до нового політичного сезону. А оскільки сезон цей – не лише політичний, але й осінньо-зимовий, тобто опалювальний, то нескладно передбачити його напружений перебіг.

Тільки нічого в Тимошенко поки що не вдається. Будемо сподіватися, що люди винесли урок і більше на маніпулятивні заяви вестися не будуть.