Переатестація співробітників Державної митної служби України відбудеться у 2020 році, сказав голова відомства Максим Нефьодов.
6 листопада під час брифінгу голова Держмитної служби України анонсував переатестацію співробітників митниці
“Переатестацію митників заплановано на 2020 рік… Мета – у 2020 році провести таку переатестацію, і той, хто її пройде, той і укладе контракт і буде отримувати більші кошти. Які це будуть кошти, казати це до прийняття бюджету – безвідповідально”, – сказав Нефьодов.
На його думку, зарплата митника, який пройде переатестацію, має бути такою самою, як і в митного брокера.
“Ми не хочемо просто взяти й автоматично перевести всі майже 11 тис. співробітників ДФС по митному напрямку в нову Держмитслужбу. Ми використовуємо переатестацію, аби виявити найбільш одіозних співробітників, і, умовно, зараз я уявляю, що буде приблизно 500, яких би мені не хотілося брати в нову службу”, – додав Нефьодов.
Окрім того, Максим Нефьодов представив проєкт розвитку інфраструктури пунктів пропуску Державної митної служби України на виконання доручення прем’єр-міністра України.
Голова Державної митної служби Максим Нефьодов представив проєкт розвитку інфраструктури пріоритетних пунктів пропуску ДМС України, відповідно до доручення прем’єр-міністра України в рамках робочої поїздки до Чернівецької області.
У проєкті визначені 16 пунктів пропуску, в яких здійснюватиметься капітальний ремонт протягом 2020 року. Це пункти пропуску “Ягодин”, “Устилуг”, “Краківець”, “Рава-Руська”, “Шегині”, “Ужгород”, “Чоп”, “Лужанська”, “Порубне”, “Красноїльськ”, “Дяківці”, “Могилів-Подільський”, “Кучурган”, “Рені”, “Бачівськ”, “Нові Яриловичі”.
“Обговорюючи стан інфраструктури митниці, найголовніше визначитись, що з цим робити далі. І головне – це не наявність коштів, а вміння їх використовувати з урахуванням економії. Для нас дуже важливо працювати якісно. Треба, щоб всі зрозуміли, що буде за результатом? І для нас дуже важливо побудувати певне “меню”. І як би це банально не звучало, але в інфраструктуру треба інвестувати”, – зазначив Нефьодов.
За словами очільника митної служби, необхідно подолати внутрішні проблеми. Свого часу Державна фіскальна служба традиційно не в змозі була ефективно використати кошти, які виділялися у Державному бюджеті. Їх не використовували ані на будівництво, ані на сканери.
“Для нашої команди дуже важливо навчитися працювати якісно. До кінця наступного року в багатьох містах ми побачимо велику різницю у реальному зменшенні строків проходження кордонів, а також у створенні кращих безпекових умов для того, щоб до нас не потрапляла контрабанда і щоб від нас не вивозили цигарки, бурштин та інші культурні цінності. І я переконаний, що все у нас вдасться. Є речі, які можна змінювати гнучким підходом. В інфраструктурі треба мати певну дорожню карту. Головне завдання для нас – добре зробити нашу роботу”, – зазначив Нефьодов.