Президент Володимир Зеленський провів розмову з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом, під час якої наголосив на необхідності негайної евакуації цивільних із Маріуполя.

Про це глава Української держави повідомив у Твітері, передає Укрінформ.

«Провів важливу телефонну розмову з Президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. Напередодні його перемовин із Путіним наголосив на необхідності негайної евакуації цивільних з Маріуполя, зокрема з «Азовсталі», негайного обміну заблокованих військових», – написав Зеленський.

За його словами, обговорено також перебіг переговорного процесу, узгодження з Туреччиною та іншими країнами гарантій безпеки для України. Президент зазначив, що під час розмови було порушено питання, пов’язані з обороноспроможністю України, а також з глобальною харчовою безпекою, яка опинилася під загрозою через блокування судноплавства в Чорному морі.

Нагадаємо, що ворог без упину атакує маріупольський комбінат “Азовсталь”, у підземеллях якого перебувають українські захисники та цивільні. Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк пропонує росії спеціальні переговори.

«Великдень-2022. Але прямо зараз рф без зупинки атакує маріупольську Азовсталь. Місце, де знаходяться наші цивільні та військові, засипають важкими авіабомбами, обстрілюють артилерією та інтенсивно концентрують сили й техніку для штурму. Хто там віддав наказ «не штурмувати»?», – написав Подоляк у Твіттері.

Він зазначив, що рф має подумати про залишки своєї репутації, і для цього необхідні всього три «маріупольські кроки»: оголосити реальне великоднє перемирʼя над Маріуполем; негайно дати гумкоридор для цивільних; погодитись на «спецраунд переговорів», щоб Україна забрала/обміняла військових. Агресія росії спричинила у Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Загарбники бомблять беззбройних мешканців, блокують гуманітарну допомогу.

Із заблокованого російськими загарбниками Маріуполя загалом евакуювалися на підконтрольну українській владі територію близько 150 тисяч мешканців, залишаються у місті ще близько 120 тисяч. Маріуполь продовжують боронити бійці полку «Азов», українська морська піхота, мотострілки.