Після звіту експертів МАГАТЕ росія має припинити поширювати дезінформацію про нібито створення Україною “брудної бомби” та припинити залякувати ядерною зброєю.
Про це заявила повірена у справах США при ОБСЄ Кортні Острієн під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.
“путін та інші високопосадовці продовжують залякування ядерною зброєю. Коли путін неправдиво заявив, що Україна створює так звану “брудну бомбу” на трьох об’єктах в країні, Україна мудро і прозоро запросила візит МАГАТЕ. Минулого тижня на засіданні нашої Постійної ради ми почули, як рф повторювала цю брехню”, – заявила вона.
Американська дипломатка вказала на те, що в той же день у Відні експерти МАГАТЕ публічно повідомили, що “на основі оцінки наявних на сьогодні результатів та наданої Україною інформації, Агентство не виявило жодних ознак незадекларованої ядерної діяльності та матеріалів на цих об’єктах”.
“російська федерація повинна припинити розповсюдження дезінформації”, – наголосила Острієн.
Поруч з цим, повірена у справах США при ОБСЄ засудила триваючі обстріли рф об’єктів критичної інфраструктури України.
“Станом на сьогодні росія зруйнувала близько 40% енергетичної інфраструктури України, в тому числі теплові електростанції, які забезпечують теплом будинки, школи і лікарні взимку, коли температура може опускатися до 20 градусів нижче нуля за Цельсієм. Вочевидь, путін вирішив, що якщо він не зможе захопити Україну силою, то спробує заморозити її і таким чином підкорити. Ми засуджуємо цю ескалацію, включаючи ці атаки на інфраструктуру”, – заявила Острієн.
Як повідомлялося, інспектори Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) завершили перевірку в трьох місцях в Україні та не виявили жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів, нісенітницю щодо чого поширювала росія.
Нагадаємо, представник ГУР МО України Вадим Скібіцький заявив, що звинувачення російської держави-агресора у планах України застосувати “брудну бомбу” є підготовленою на високому рівні інформаційною кампанією, яка покликана змусити міжнародне співтовариство посадити Україну за стіл переговорів з рф, – про це представник ГУР МО України Вадим Скібіцький заявив виданню “La Repubblica”, коментуючи звинувачення країни-терориста у планах України застосувати “брудну бомбу»
“Це підготовлена на високому рівні інформаційна кампанія, яка дуже тривожна. Це нагадує мені позицію росії щодо застосування хімічної зброї в Сирії та Лівії, і ми знаємо, як це було. Для цього ми запрошуємо представників МАГАТЕ перевірити всі наші об’єкти, включно з Чорнобилем, де в радянські часи виробляли плутоній для військових потреб. Мета кампанії – тиснути на міжнародне співтовариство, щоб змусити нас вести переговори. Це їхній старий спосіб підходу: коли вони вже не знають, що робити, вони піднімають питання ядерної та хімічної зброї”, – підсумував представник воєнної розвідки України.
Також зазначимо,що російські дипломати в останній час намагаються спростувати зростаючі побоювання світової спільности, що Кремль може застосувати ядерну зброю у війні проти України, пояснюючи, що її використання проти звичайних сил відбудеться лише в тому випадку, якщо під загрозою буде існування країни.
Про це пише видання Bloomberg.
Видання пише, що російські дипломати поширили серед своїх колег з Міжнародного агентства з атомної енергії у Відні записку, яка була другою спробою Кремля цього місяця прояснити свою атомну доктрину.
Журналісти видання зазначають, що Президент РФ Володимир Путін у вересні посилив побоювання ескалації, попередивши, що Росія використовуватиме всі доступні засоби для захисту частин України, які вона незаконно анексувала.
Згідно з документом, ядерна стратегія Росії дозволяє їй «гіпотетично вдатися до ядерної зброї», атака буде здійснена лише у відповідь на перше застосування іншою країною або якщо «саме існування держави знаходиться під загрозою. Найнегайніше завдання — уникнути будь-якого військового зіткнення ядерних держав».
Натяки Путіна на можливе використання ядерної зброї разом із більш агресивними погрозами з боку інших кремлівських чиновників викликали засудження з боку США та їх союзників, а також завуальовану критику з боку Китаю та Індії.