Уряд анонсував роботу нової системи, яка буде оцінювати ключові показники ефективності чиновників.
З 2020 року роботу керівників обласних державних адміністрацій в Україні оцінюватимуть за допомогою спеціальної нової системи. Про це ввечері у вівторок, 3 грудня, повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на своїй сторінці у Facebook.
Він зазначив, що система KPI (ключові показники ефективності) була розроблена разом з міністром Кабінету міністрів Дмитром Дубілетом, а її впровадження обговорили на селекторній нараді з керівниками українських регіонів. На думку керівника Кабміну, нововведення допоможе зробити діяльність органів державної влади на місцях більш ефективним.
“Ми дамо можливість навчитися і отримати нові компетенції тим, хто цього хоче. Але якщо держслужбовець показує низькі результати і не хоче вчитися – йому доведеться попрощатися зі службою”, – заявив Гончарук, зазначивши, що держпосада не повинна бути місцем, де працівник просто чекає пенсії і користується пільгами.
Додамо, як повідомлялося, днями в Україні спростили та удосконалили процедуру прийому на роботу на топпосади держслужби через відкриті конкурси. Гончарук пояснив, що зміни мають відкрити шлях до роботи в органах влади менеджерів із бізнесу, котрі є ефективними, але не мають досвіду чиновників.
“Скасували норму, через яку навіть сильні кандидати могли вибути з конкурсу, отримавши 0,5 і менше балів за однією з вимог. Тестування на знання спеціального законодавства зробили не обов’язковим, а додатковим, якщо це потрібно для вирішення конкретних завдань. Необов’язковими стануть і ситуаційні завдання, які часто були перешкодою для кандидатів з бізнесу, що не мають досвіду на держслужбі”, – зазначив глава уряду.
Також “додали важливий пункт — перед співбесідою кандидата перевірятимуть на доброчесність. Інформацію надаватиме НАБУ”.
Прем’єр переконаний, що “відтепер сильні кандидати матимуть ще більше шансів успішно пройти конкурс і потрапити на фінальну співбесіду.
А майбутній керівник матиме ширший вибір співробітників, готових досягти амбітних цілей. Наша мета – проста, сучасна, логічна та ефективна конкурсна процедура, яка дозволить відібрати дійсно кращих управлінців, готових чесно працювати та досягати поставлених цілей”.
Окрім цього раніше повідомлялося, що Кабмін перевів виплати чиновникам в безготівкову форму.
Відзначається, що це дозволить не тільки скоротити кількість паперових документів, але і заощадити, мінімум, 60 млн гривень на рік.
“Тільки уявіть собі, 60 млн гривень на рік витрачають центральні органи влади та обладміністрації на банківські комісії через те, що платять зарплату готівкою. І ще якусь суму, яку ми вже не вважали, на виплати відрядних. Виявилося, що близько 7% співробітників отримують зарплату готівкою, а не на банківський рахунок… Переводимо всі виплати співробітникам органів влади в безготівкову форму”, – прокоментував рішення уряду міністр Кабміну Дмитро Дубілет на своїй сторінці.