У вересні будуть прийняті важливі рішення щодо звільнення окупованих Росією територій України.
Про це заявив військовий експерт, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, відповідаючи на питання журналістів про просування Сил оборони в Запорізькій області, удари по окупантах в окупованому Криму, «інциденту» в РФ і т.д. Зокрема, за його словами, можна говорити про те, що ЗСУ зробили черговий крок до «злому» досить потужної системи оборони окупантів на півдні України.
Він зазначив, що на звільнення певних ділянок на Мелітопольському, Бердянському напрямку пішло фактично три місяці, що свідчить, в тому числі про необхідність додаткових можливостей для нанесення ударів по противнику – пролому його оборони. Після того, як це буде зроблено, ймовірно, послідує введення в дію оперативних стратегічних резервів сил оборони. «Сили борони здійснюють це завдання послідовно, у важких боях», — акцентував Романенко.
За його словами, другу лінію оборону оцінюють по-різному і, можливо, вона менш замінована, ніж перша. Зокрема, в силу того, що російська армія повинна була залишити відповідні коридори, по яких окупанти самі ж проходили при перекиданні своїх резервів і т.д. У той же час, друга лінія оборони містить спеціальні бетоновані споруди, вибухові і невибухові перешкоди, протитанкові рови.
«Тобто, не повинно бути ілюзій, що все це (звільнення територій – УНІАН) дається легко і просто», — підкреслив експерт.
Він також зазначив: дуже важливо, щоб анонсовані союзниками поставки озброєння були здійснені в обіцяні терміни, так як це необхідно для посилення наявного потенціалу ЗСУ.
Експерт також висловив надію на те, що 120-тисячне угруповання на сході України вичерпало свій наступальний імпульс, який вдалося придушити героїчними зусиллями Сил оборони України. Наразі там тривають важкі бої, але просування окупантів зупинено.
«Тобто, бої йдуть і події розвиваються дуже динамічно. Наступний місяць — місяць відповідальних рішень нашого Генштабу щодо задіяння як сил нанесення ударів так, можливо, і введення стратегічних резервів, які підготовлені разом з союзниками», — сказав генерал Романенко.
Він також не виключає, що незабаром ще більше покажуть себе в дії різні українські безпілотники. Також експерт відзначив роботи українських спецслужб, які провели певні операції з попередження можливих кроків загарбників у тому ж Криму.
Він пояснив, що з мису Тарханкут Росії зручно контролювати західну, північно-західну частини Чорного моря – від Одеси до Криму. Для більш ефективного залучення дронів Силам оборони треба знизити потенціал протиповітряної оборони противника. «Це і було зроблено – дуже рішуче і несподівано», — заявив Романенко.
Він звернув увагу: Силам оборони України, враховуючи перевагу окупантів, зокрема, у живій силі тощо, вдається проводити не лише оборонні, а й наступальні дії.
Директор Українського інституту політики (УІП) Руслан Бортник упевнений, що Росія припустилася величезної помилки, напавши на Україну 24 лютого 2022 року. Вона не прорахувала всіх наслідків. І в результаті цієї війни під сумнів ставиться не лише статус тих територій, які РФ назвала «ДНР» та «ЛНР», а й статус Криму, який до цього вторгнення Україна не мала наміру повертати військовим шляхом, наголошує експерт.
«Всі окуповані території, а також російське прикордоння перетворилися на зону бойових дій. І, швидше за все, ситуація з безпекою, як загальна соціально-економічна ситуація в країні-агресорі, погіршуватиметься. Що вимагатиме від Кремля якихось нових дій та ескалацій», – зазначає Руслан Бортник.