У Києві в ніч з 10 на 11 жовтня 49-річний чоловік здійснив акт самоспалення. Це сталося на Хрещатику о 3:30. Тепер стало відомо, що це був відомий ветеран АТО Микола Микитенко з позивним Ворон.

За словами друзів військового, інформація про те, що він намагався накласти на себе руки через нещасне кохання не відповідає дійсності.

У Миколи є дружина і дочка, якою він дуже пишається, тому що вона є командиром-наставником Київського військового ліцею імені Івана Богуна, а також колишнім командиром взводу 25-го батальйону територіальної оборони “Київська Русь”.

Перед самоспаленням Микола Микитенко написав на своїй сторінці в Facebook про те, як буде горіти.

“Думаю, як буду горіти?! Як Василь Стус?! Вистачить сил довести, що Україна понад усе!!!… Дістало!!! Вийдіть всі, побратими, як 24 числа, візьміть зброю в руки, і захистіть нашу, рідну Україну!!!” – написав ветеран АТО.

Микола у 2014 році брав участь в боях під Слов’янським у складі добровольчого батальйону Нацгвардії імені Кульчицького. Він отримав поранення, але попри інвалідність повернувся на фронт.

Волонтер Наталя Воронкова особисто була знайома з Миколою і говорить про те, що він був дуже життєрадісною людиною і справжнім патріотом України.

При цьому нещодавно у нього померла мама, і він дуже переживав через це. Крім того, його сильно засмучувало те, що, за його словами, з кожним днем у влади ставлення до ветеранів АТО стає тільки гіршим.

Останній пост на своїй сторінці Ворон опублікував за п’ять хвилин до самоспалення.

У коментарі Суспільному дочка потерпілого Юлія Микитенко розповіла, що її батько знаходиться в комі, а радикальний вчинок він зробив з політичних мотивів.

“Мотиви суто політичні. Незгода з діями влади, а саме розведення військ на лінії розмежування і повзуча окупація Росії. Він був абсолютно при тверезій пам’яті і чітко усвідомлював, що робить. Не намагався себе загасити. Загасити намагалася молодь, яка підбігла. У фонтані на Майдані”, – стверджує дівчина.