У неділю, 14 листопада, о 13.00 розпочнеться нарада під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова з керівниками міністерств і відомств, правоохоронних органів і військових формувань, головами Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської обласних державних адміністрацій.

Про це повідомляє пресслужба РНБО.

На нараді Данілов має з’ясувати, чи виконали органи місцевої влади завдання, визначені за результатами засідання РНБО 10 листопада, зокрема, про додаткові заходи із забезпечення національних інтересів у сфері захисту державного кордону.

Нагадаємо, за останні кілька місяців прикордонники відзначають посилення міграційного тиску на польсько-білоруську ділянку державного кордону. Від 1 серпня цього року прикордонники вже зафіксували понад 30 тисяч спроб нелегального перетину польсько-білоруського кордону. 8 листопада ситуація на кордоні загострилася, коли до території Польщі підійшли кілька сотень мігрантів з дітьми та почали штурмувати огородження з колючим дротом.

В МВС України заявили, що наразі спостерігається збільшення потоків мігрантів на прикордонних регіонах України та вважають, що цим самим сусідні країни намагаються влаштувати міграційну кризу в нашій країні.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що 11 листопада Україна відправила на кордон з Білоруссю додатково 8,5 тисяч військовослужбовців ДПСУ, НГУ та поліцейських.

Своєю чергою, самопроголошений президент Білорусі попросив у президента РФ Володимира Путіна надати йому кілька дивізіонів оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер” та припустив, що на території країни можуть розпочатися військові дії.

Про це Олександр Лукашенко заявив в інтерв’ю російському журналу “Национальная оборона”.

“Мені треба кілька дивізіонів на західному, на південному напрямку. Нехай стоять. Це 500 кілометрів (радіус дії комплексів), бо наш “Полонез” – до 300 кілометрів. Зараз тормошу вашого президента (Путіна), мені потрібні тут ці 500-кілометрові ракетні установки”, – сказав диктатор.

Лукашенко також згадав, як на російсько-білоруських навчаннях “Захід-2021” було здійснено пуски ракет. За словами самопроголошеного президента РБ, військові знають, “де ракетою треба завдати удару, і “Точку” задіяти, і “Бук-МБ”.

Білоруську армію він охарактеризував як “підготовлену” та “непогано озброєну”. Також Лукашенко припустив, як на території Білорусі могли б розвиватись військові дії.

“Але в нас війна буде інша. У нас лісисто-болотиста місцевість. І якщо проти нас буде наземна операція, нам треба вміти воювати на землі. Ракетами нас можуть накрити, але наземну операцію вони ніколи не проведуть у Білорусі – ми готові до цього”, – заявив Лукашенко.

Раніше, самопроголошений правитель Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився облаштувати побут біженців з країн Близького Сходу, що стихійно селяться на білорусько-польському кордоні й намагаються прорватися до Євросоюзу

На кордоні з Польщею ставитимуть військові намети. Офіційно – для збору й розподілу гуманітарної допомоги, а також продуктових наборів.

“Сьогодні з самого ранку від “президента” надійшла команда: військові організують намети, де збиратиметься разом вся допомога, що надходить.

Там будуть годувати дітей і рівномірно розподіляти допомогу серед інших біженців”, – повідомляє в суботу, 13 листопада 2021 року, ТГ-канал Пул першого, який веде пресслужба Лукашенка.

“Відповідальні вже стали до виконання завдання”, – зазначили у Лукашенка.