Капітан захопленого росіянами судна "Бердянськ" Роман Мокряк відмовився свідчити ФСБ, як і брати участь у записі постановочного відео. Родину 32-річного моряка такий вчинок не здивував. У рідному селі військовослужбовця на Кіровоградщині, патріотами вважають усю родину Мокряків. Із батьками та братами полоненого моряка поспілкувалися кореспонденти "5 каналу".

Від неділі Роман Мокряк на зв'язок із родиною не виходив. Про його полон сім'я дізналася з телевізійних новин. Від адвоката знають: стан здоров'я Романа – в нормі. Під час допитів ФСБ та судового засідання український військовий відмовився свідчити. Батько вчинком сина не здивований.

"Міг, міг. Хоча він добряк, він дуже добрий. Я вам скажу, з моїх трьох він найдобріший. Але якщо його сильно розізлити, то вже не втримаєш", – розповідає Микола Мокряк.

Від грудня 2016-го року Роман Мокряк командував бронекатером "Бердянськ", який тоді поповнив флот ВМС ЗСУ. Починав службу у Севастополі. Після анексії Криму не зрадив присягу і переїхав до Одеси.

Батько пригадує, щодо цих подій син був небагатослівним: "Ми всі тут виховувалися. Ну як це? Кинути все і жити в чужій країні у себе вдома під носом?".

Брати Романа додають: військовими справами той ні з ким не ділився. Телефоном обговорювали лише буденні.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Його брат Антон Мокряк розповідає: "Братські розмови. Як справи, ну короткі розмови зазвичай. Часу мало, що у нього, що в мене. Так, нічого такого".

Колишня вчителька Романа розповідає: родиною Мокряків у селі пишаються. Його мати – волонтер, батько – колишній мічман, три роки як доброволець захищав незалежність країни на сході.

"Був такий тихий спокійний хлопчик, але ж він був дуже романтичний. Любив читати про море, про подорожі. І так можна було сказати, що професія у нього буде якась романтична", – каже Оксана Синьоок. 

Родина Романа та мешканці Карлівки дивляться усі новини і сподіваються на швидке повернення полонених українських моряків додому.