Євросоюз збирається оцінити збиток, який несуть приморські регіони України від російської агресії в Азовському і Черному морях, щоб надалі, крім усього іншого, прийняти конкретні дзеркальні заходи економічного характеру проти РФ.

Про це сайтурозповів політолог Олександр Палій, коментуючи плани Євросоюзу направити в Україну спеціальну місію, яка займеться підготовкою допомоги Азовському регіону в зв'язку з блокуванням Росією судноплавства.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Ця оціночна місія Євросоюзу, по-перше, спрямована на те, щоб оцінити збитки і подивитися, чим ЄС може допомогти Україні, а по-друге,  відповідь Росії за нанесення таких збитків. Якщо мова буде йти про серйозні суми, думаю, що досить ймовірно, що російські кораблі, які будуть йти з Азовського моря, зіткнуться з проблемами в європейських і американських портах. Нагадаю, основна частина російських кораблів з Азова йде в європейські порти. Для РФ це буде означатиме, що ціна таких провокацій буде серйозно збільшена , а, тому, ймовірність наступних провокацій буде зменшена. Що стосується допомоги, то ті суми, про які йде мова зараз (які обговорювалися попередньо) – 30-50 млн євро, і щось вже виділено на розвиток тих регіонів, які постраждали (десятки мільйонів євро), то, напевно, цього недостатньо, щоб компенсувати всі збитки, завдані Росією. Якщо реально компенсувати ці збитки, то мова може йти навіть про сотні мільйонів доларів і більше. Тому що наші підприємства змушені транспортувати свою продукцію іншими шляхами з використанням залізниці, а значить, відстань транспортування збільшується ", – зазначив він.

Як додав експерт, своєю морської агресією Росія намагається завдати удару по конкурентоспроможності української продукції, оскільки кораблі не тільки під українськими прапорами, а й судна третіх країн, через блокування Керченської протоки стикаються з проблемами, коли йдуть, наприклад, в Маріуполь або Бердянськ.

"Тому необхідно, щоб Росія дзеркально відчула на собі наслідки своїх агресивних дій, щоб вона зрозуміла, що її кораблі можуть почати не випускати, наприклад, з Чорного моря, або  вони ще десь будуть стикатися з проблемами пересування. Тоді є ймовірність повернення ситуації в більш-менш нормальне русло. Зараз же фактично Росія діє, щоб завдати шкоди українській економіці ", – пояснив Палій.