Двері єдиної Православної церкви України відкриті для всіх православних вірян, які за бажанням можуть приєднуватися до новоствореної церкви.

Про це заявив предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній у своєму Twitter.

Він нагадав, що 15 грудня 2018 року у Святій Софії Київській відбувся Об’єднавчий Собор, на якому українські церкви об'єдналися в одну Православну церкву України і на якому було "покладено основу для відновлення єдності українського православ’я". 

Двері нашої Церкви відкриті для всіх православних України, хто бажає разом у єдиній Помісній Церкві служити Богові та українському народу,– наголосив Епіфаній.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній розповів, що 5 січня розпочнеться процедура надання Томосу про автокефалію Православній церкві України. Вже наступного дня, 6 січня, після першого урочистого богослужіння патріарха Варфоломія та самого Епіфанія, після урочистої літургії буде вручено Томос.

Наразі Православна церква України має близько 7 тисяч парафій. 

Протягом 2 тижнів після об'єднавчого Собору до ПЦУ вирішили перейти понад 20 парафій УПЦ МП на чолі зі своїми священиками. Окрім того, в інтернеті створили онлайн-карту, на якій позначені громади, що перейшли під юрисдикцію Православної церкви України від УПЦ Московського патріархату.

Також, Митрополит Київський Епіфаній розповів, що на посаді предстоятеля Православної церкви України має виконати три головні завдання – об'єднати усіх навколо київського престолу, створити відповідні керівні органи церкви та бути прикладом для інших.

\Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Найперше, як предстоятель нашої єдиної Української православної церкви я покликаний об’єднати всіх довкола нашого київського церковного престолу. Наступним кроком буде створення відповідних керівних органів. Бо предстоятель сам по собі – це голова. 

За словами митрополита, Православна церква України має сформувати усі ці органи протягом двох-трьох місяців після отримання Томосу про автокефалію від Вселенського патріарха.

"А третє завдання – стати прикладом для тих, хто ще до кінця, напевно, не усвідомили, не зрозуміли тих наших співбратів, які належать до Російської православної церкви. Вони повинні зрозуміти, що іншого шляху немає, що в Україні ми повинні будувати єдину церкву на засадах любові, взаєморозуміння і братерської поваги", – наголосив предстоятель ПЦУ.