Іраклій Кобахідзе, голова партії “Грузинська мрія”, заявив, що уряд встановив собі крайній термін до кінця червня для виконання 12 рекомендацій, щоб уникнути навіть найменших підстав для відмови в наданні статусу кандидата на вступ до Європейського Союзу в грудні.

Про це повідомляє “Грузия Online”.

На зустрічі з журналістами Іраклій Кобахідзе наголосив, що у грудні Європа має прийняти політичне рішення, а коли розглядається політичне питання, “шанси розподіляються наполовину”. Він висловив сподівання, що цього року Європейський парламент прийме справедливе рішення, відрізняючись від минулого року, і надасть Грузії статус кандидата.

“Є 12 пунктів, реформи здійснюються. Абсолютно всі пункти до кінця червня будуть виконані. Це наш план, який ми представили грузинському суспільству близько року тому. Говорили, що до кінця цього місяця, до кінця червня всі пункти обов’язково будуть виконані. Ми чітко виконуємо дану грузинському суспільству і Єврокомісії обіцянку” – сказав Кобахідзе.

Він заявив, що статус кандидата належав Грузії і в червні минулого року, що підтвердила і Єврокомісія.

“Ми будемо всіляко готові отримати статус кандидата в грудні, проте зараз ухвалюється політичне рішення. Коли рішення політичне, шанси завжди 50/50. Політичний контекст суттєво не змінився з червня минулого року, але ми все ж сподіваємося отримати цей статус. Треба дочекатися грудневого рішення, і сподіваємося, що цього разу, на відміну від минулого року, вони ухвалять справедливе рішення”, – заявив Іраклій Кобахідзе.

Зазначимо, Єврокомісія в жовтні цього року запропонує розпочати перемовини з Україною та Молдовою щодо вступу у Європейський союз, однак Тбілісі відставатиме у цьому питання.

В свою чергу кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк заявив, що до публікації звітів Єврокомісії ще доволі багато часу. У тому випадку, якщо Єврокомісія рекомендує надати Грузії статус кандидата на вступ до Євросоюзу — це не буде остаточним рішенням. Його мають затвердити 27 країн-членів ЄС, а саме голосування може відбутись у грудні.

Нагадаємо, раніше політолог Володимир Фесенко заявив, що уряд Грузії допомагає Росії обходити санкції. На це негативно реагують як в Україні, так і в грузинському суспільстві.

“Я не думаю, що Путін на це піде саме зараз. У нього не вистачає військових ресурсів проти України. Ця тема обговорюється з боку самих росіян. Нещодавно ображена російська туристка в аеропорту Тбілісі кричала “Путін, введи війська”. В Грузії уряд каже, що не хоче війни. Тому що тоді це буде велика проблема для самої країни. Вони не зможуть їм протистояти. Але одна річ уникати війни, інша річ – допомогати РФ. Грузинський уряд фактично допомагає Росії – зокрема обходити санкції. Це викликає критику і в Україні, і серед грузинського суспільства”, – наголосив Володимир Фесенко.

Раніше в столиці Грузії учасники проросійського ультраправого руху Alt-Info влаштували акцію проти Європейської інтеграції, під час якої скандували антизахідні лозунги та спалили прапор Європейського Союзу.

Учасники акції вимагають провести національний референдум щодо закону про “іноагентів”.

На думку протестувальників, рішення щодо цього закону мають ухвалювати не депутати парламенту, а населення країни.

Коли учасники протестів прийшли до будівлі парламенту, то почали зривати та палити прапори Євросоюзу. Поліція намагалася завадити таким діям, але на них накинулися протестувальники.