У пологовому будинку Кіровоградської області лікарі відмовилися робити кесарів розтин 34-річній породіллі з дуже великим плодом. Болісні пологи тривали 17 годин, в результаті хлопчик, який народився з вагою 5,4 кг, помер від асфіксії. При цьому медики не одразу зізналися жінці, що вона втратила дитину. Ще деякий час вони запевняли її, що малюка рятують в реанімації, хоча тим часом його загорнуте в ковдру тільце знаходилося в сусідній з пологовим залом кімнаті.

Про це пише “Обозреватель”.

Вагітність 34-річної Яни Глушко з Малої Виски Кіровоградської області, яка чекала первістка, проходила ідеально: ніякого токсикозу, нудоти, аналізи в нормі.

“Я виконувала все, що мені говорили лікарі. Коли почався карантин, навіть не виходила з дому. Жодного разу за всі 40 тижнів не лежала в стаціонарі на збереженні. 5 або 6 червня мене викликали на огляд після карантину, зробили УЗД і все було добре , ніякої пуповини в області шиї у малюка не було. Лікар сказала, що ще тиждень можу походити. Але все сталося вже 7 червня “, – згадує жінка.

Рано вранці у Яни почали відходити води. У супроводі своєї мами жінка вже о 9:00 приїхала в районну лікарню Малої Виски.

“Мене кладуть на стіл, дивляться, матка відкривається погано, а води відходять. Плід опускається і починаються дикі болі. Тиск ще підскочив, мені вже дають таблетки, ноги сильно набрякають. Кажу черговому лікарю Наталії Леонідівні Мороз:” Викликайте лікарів, зробіть кесарів розтин . Щось йде не так “. Але вона відповідає:” Кесарів робити не будемо, все під контролем. Всі народжували і ти народиш “. Я нагадала, що у мене вік і перша вагітність. Але вони не погодилися”, – розповідає Яна.

Мама породіллі теж намагалася наполягати на хірургічному втручанні, але отримала тверду відмову. За словами Яни, близько 17:00, у неї почалася кровотеча, але лікар продовжувала стверджувати, що це нормально. Жінці вводили ліки для стимулювання пологів.

“Матка відкрилася, але тиск піднявся ще вище. Я задихаюся. Благаю їх, викличте лікарів для кесарів, у мене є гроші, якщо треба ми ще привеземо, тільки зробіть кесареве! Але вони відмовляють, хоча з мене ллється кров”, – мало не плаче жінка.

Тільки в першій годині ночі у Яни почалися потуги, але сил тужитися вже не було, вона була змучена і знесилена.

“Серце б’ється, дитина в мені так стукала, так крутилася! Я вже втрачала свідомість. Лікарі посадили на стілець і сказали, що зараз пік. Я не можу тужитися. Мене поставили на карачки, кров ллється. Тоді вже прибігли акушерки, прийшла лікар Анна Василівна Бровченко, яка мене вела. Поклали на спину, заламували руки, голову, мене просто роздирали. Але серце у дитини прослуховувалося до останнього. Я вже бачила головку. Вони буквально вичавлювали його з мене “, – згадує жінка.

Народжену дитину медики поклали на столик, обступили його. Яна каже, що бачила, як його піднімали, трясли, стукали, робили штучне дихання. Потім дитину завернули в ковдру, показали і забрали, повідомивши, що покладуть в реанімацію.

“Малюк народився вагою 5 кг 400 гр. Був здоровий. І коли вони сказали, що поклали його в інтенсивну терапію, то з’явилася надія. Всі лікарі пішли, я залишилася одна з медсестрою, яка ставила мені крапельницю і плакала. Я не розуміла, чому вона плаче. Попросила телефон і зателефонувала мамі, сказала, що дитина жодного разу не заплакала, її забрали “, – говорить Яна.

Мама породіллі приїхала в лікарню вже під ранок, її спочатку не хотіли пускати, але жінка пригрозила поліцією.

“Увійшла літня акушерка, мама їй сказала, що вона хоче побачити свого онука. На що та відповіла:” Він через раз дихає, в реанімації. А навіщо він вам? “Потім все-таки повела. Виявилося, що дитина лежить на столі в сусідній кімнаті, загорнута в ковдру. Нікуди реанімувати не носили. Мама запитує:” Чому лікарі кинули дочку, нічого їй не пояснили? “Відповідають : “Так вийшло”, – говорить Яна.

Вона вважає, що лікарі 17 годин над нею просто знущалися. І коли вона дізналася про смерть дитини, то виникло бажання викинутися у вікно. Жінку врятувало тільки те, що у неї не було сил піднятися з ліжка.

За словами Яни, малюку робили розтин в Кропивницькому. Звідти прийшла довідка, що дитина народилася здоровою, доношеною, але померла від асфіксії. Зі скандалом рідні змусили лікарів віддати їм тіло хлопчика, щоб поховати.

Яна не була присутня на похоронах, оскільки лежала в лікарні. Зараз жінка вже перебуває вдома, але до сих пір не може вставати, за нею доглядає мама.

“Ніхто з лікарів не зайшов до мене в палату і не вибачився. Мама ходила до головного лікаря, він обіцяв, що розбереться і зайде. Але я його так і не бачила. А на восьмий день мене виписали”, – говорить Яна.