75_main_ukr

Низка кримінальних проваджень — наслідок сутички силовиків з учасниками блокади Криму поблизу пропускного пункту Чаплинка. У поліції запевняють: розслідують не лише справу про перешкоджання діяльності журналістів, а й про напад на своїх колег.

З'явилося відео суботньої бійки поліції з учасниками блокади Криму. У полі поблизу прикордонної Чаплинки, де активісти пильнували підірвані електроопори, спецназ з’явився зненацька.

Обласне керівництво Національної поліції запевняє, що озброєні підлеглі нікого не били, лишень допомагали енергетикам.

На кадрах видно, як журналіст телеканалу АТR Гульсум Халілова біжить на місце конфлікту, щоб встигнути записати інтерв’ю. Утім, вже за кілька хвилин дівчині викликатимуть швидку — вона отримала прикладом у живіт.

За фактом нападу на журналіста відкрили кримінальне провадження. Хід розслідування контролює обласна прокуратура. Але за суботніми подіями тут мають не одне провадження. Заяви про побиття написали також двоє співробітників поліції.

Нацгвардієць Олег Ярошак показує розірвану кобуру та наскрізь пробиті бушлат і формену сорочку. Каже, що відчув, як зі спини його штрикнули викруткою чи ножем. У той момент він захищав колегу.

Побачив, що одного із бійців вичепили із ланцюга та намагаються його бити. Я спробував втрутитися в ситуацію. Усе пройшло за хвилину,
— пояснив Олег Ярошак.

У швидкій констатували, що рана не глибока. Ще в одного поліціянта діагностували закриту черепно-мозкову травму.

За зазначеними подіями внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань попередньою правовою кваліфікацією — нанесення тілесних ушкоджень працівнику правоохоронного органу під час виконання службових обов’язків,
— повідомив перший заступник прокурора Херсонської області Сергій Циганок.

У штабі блокади Криму не знають, хто нападав на спецпризначенців і нарікають на агресивну поведінку правоохоронців.

В обох справах про завдання тілесних ушкоджень поблизу Чаплинки поки більше запитань, ніж відповідей. У слідства немає інформації, хто бив журналістку і хто поранив поліцейських. Попереду – низка експертиз, від яких залежатиме результат розслідування.