Туреччина готова продовжити посередництво для припинення війни між Росією та Україною, заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган президенту Росії Володимиру Путіну у телефонній розмові 28 квітня, повідомляє  “Anadolu Agency” з посиланням на Управління зв’язків Адміністрації президента Туреччини.

Ердоган зазначив, що Анкара готова виявити ініціативу щодо припинення війни між Росією та Україною та продовжити посередництво в ім’я миру в Чорноморському регіоні.

Турецький лідер висловив надію на те, що позитивний імпульс переговорного процесу у Стамбулі між Києвом та Москвою, призведе до довгострокового миру в регіоні. Ердоган запевнив, що Анкара продовжить рішучі та щирі кроки щодо усунення кризи та відновлення миру між двома сусідніми державами. Ердоган висловив упевненість, що мирне вирішення можна знайти шляхом діалогу та на основі збереження територіальної цілісності та суверенітету України.

Нагадаймо, що 25 квітня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш перед візитом до Москви провів переговори з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом. Головною темою зустрічі стала війна в Україні.

Відзначається, що Гутерреш і Ердоган обговорили переговори між Україною і РФ. Президент Туреччини зазначив, що цей “трек” переговорів є найкращим шляхом досягнення миру в Україні. Політик сподівається, що сторони прийдуть до дипломатичного рішення припинення війни.

При цьому Ердоган заявив, що Туреччина продовжить співпрацювати з ООН, щоб покласти край гуманітарній кризі в Україні і допомогти в евакуації мирного населення.