Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони про нові санкції щодо російських ЗМІ. Президент вже підписав відповідний указ.

Указ №109/2021 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 березня 2021 року «Про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» з’явився на сайті Офісу Президента.

Економічні санкції застосують щодо кількох пропагандистських видань. Мовиться про блокування їхніх активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведенню капіталів за межі України, обмеження або припинення надання телекомунікаційних послуг і використання телекомунікаційних мереж загального користування.

Відповідно до рішення Ради нацбезпеки й оборони, санкції застосовано щодо таких російських видань:

  • автономна некомерційна організація “Інтернет-Преса”;
  • ТОВ “Газета.Ру”;
  • ТОВ “Утро.ру”;
  • автономна некомерційна організація “Вільна електронна енциклопедія “Довідник Патріота”;
  • федеральне державне унітарне підприємство “Міжнародне інформаційне агентство “Росія сьогодні”;
  • автономна некомерційна організація “ТВ-Новости”;
  • ТОВ “Лента.Ру”;
  • ТОВ “ЗМІ2”;
  • ТОВ “Федеральне агентство новин”;

Окрім того, Україна застосувала санкції проти низки росіян, серед них – хакери Головного управління розвідки Росії. Їм на 3 роки заборонили в’їзд до нашої держави, а також заблокували активи.

Олексій Серебряков. Як повідомляє “РБК-Україна”, ймовірно, Серебряков – старший офіцер ГРУ. Західні спецслужби стверджують, що він брав участь в серії хакерських атак, а також керував іншими групами. Міг бути причетний до хакерської атаки в Ріо-де-Жанейро, коли проводили Олімпійські ігри.

Олексій Моренець. Можливо, це теж офіцер ГРУ. ФБР заявляє, що хакер відповідав за перевезення та підготовку обладнання для атак. Моренця підозрюють у спробах злому Міжнародного олімпійського комітету, WADA та Організації із заборони хімічної зброї.

Олег Сотніков та Олексій Мінін. Їх також називають офіцерами ГРУ. Ці хакери, ймовірно, допомагали Серебрякову та Моренцю, коли ті намагались зламати мережу Організації із заборони хімічної зброї в Гаазі. У 2018 році Сотнікова з Мініним затримали та вислали з Нідерландів.

Нагадаємо, РНБО оновила санкційний список, відтак санкції наклали на 23 росіян. Також під обмеження потрапили 3 французькі депутати Європарламенту: Лакапель Жан-Лін, Олів’є Філіп, Віржіні Жорон. Річ у тім, що ці політики відвідували окупований Крим.

Крім цього, зі списку санкцій виключили росіян Олексія і Дмитра Ананьєвих та російське акціонерне товариство “Башкірська содова компанія”

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.