Журналіст Роман Сущенко заслуговує на статус політв'язня, однак його не може отримати через перешкоди, які створює в цій справі Росія.

Про це заявив адвокат українця Марк Фейгін, передає Корупція.Інфо.

"Статус політв'язня надається з урахуванням низки обставин. Зокрема, потрібні документи з судових органів, щоб взагалі було зрозуміло, про що йдеться. Щоб стала зрозумілою політична ангажованість, протиріччя законам. А у справі Сущенка владою заявлено наявність "державної таємниці". І через це існують труднощі з отриманням документів", – зазначив правозахисник.

Щоправда, він висловив упевненість, що "в будь-якому разі Роман Сущенко заслуговує на статус політв'язня і, незважаючи на деякі перешкоди, його отримає".

Крім того Фейгін підкреслив, що арешт Сущенка не є випадковістю.

"Це цілеспрямована програма – переслідування журналістів. Ані пункти такої програми, ані її проміжні та кінцеві цілі нам невідомі. Але сам вектор є зрозумілим. Також зрозуміло, що проти Романа Володимировича російськими спецслужбами велася оперативна розробка. З метою роздобути його було підготовлено пастку, причім з використанням його багаторічних сімейних і дружніх контактів. Однак повторюся, це все настільки просто, що ніякої "бондіаною" в "справі Сущенка" не пахне", – підсумував адвокат.