Флот окупантів тримає у Чорному морі 6 ракетоносіїв, що є ледь не рекордною кількістю. Водночас вони дуже переймаються через свій корабельний склад, щоб “наші бойові комарі” не завдавали їм шкоди.
Про це сказала речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. Водночас вона зауважила, що така кількість ракетоносіїв може свідчити про підготовку до масованої атаки України.
Речниця ОК “Південь” зазначила, що загальний залп ракет на бортах усіх 6 ракетоносіїв, які нині перебувають на бойовому чергуванні в Чорному морі, становить до 44 ракет. Водночас були випадки, коли їхній загальний залп налічував 48 ракет. За період повномасштабного вторгнення більше ще не фіксувалося, але таке гіпотетично можливо.
“Треба розуміти, що вони готуються не тільки до такого залпу, до масованої ракетної атаки, зокрема, а й певним чином нервуються щодо розташування свого корабельного складу в пунктах базування” – заявила Гуменюк.
Тому що, зауважила вона, під час потужного шторму, коли їм доводилося заводити та переховувати корабельно-катерний склад у пунктах базування, обстановка для них була дуже напружена – їм усе ж не дають спокою “наші бойові комарі”. Досі загроза масованого обстрілу України залишається доволі високою. Про це також сказав керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Євген Єрін. Він наголосив, що потрібно бути готовими до чергової атаки з боку Росії.
Керівник об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку зазначив, що загроза авіаційних та ракетних ударів по території України з боку Росії залишається дуже високою.
“Ці рухи кораблів здійснюються і як з метою просто підтримання якоїсь, скажімо так, ситуації підвищеної небезпеки та очікування, і так само росіяни можуть здійснювати удари по території України, що останнім часом неодноразово робили” – зауважив Єрін.
Експерт наголосив, що, з огляду на певні обставини та заяви Росії про можливе посилення й загострення ситуації, а також більшу активізацію їхніх дій – не можна не те що виключати такі удари, а потрібно до них готуватися. Нагадаємо, що раніше речник Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що Росія теоретично може завдати ядерних ударів по Україні, використовуючи гіперзвукові ракети “Кинжал”.
Кремль, за словами речниці, може наважитися на застосування зброї масової поразки за умови, якщо на кону стоятиме престиж самої Москви. Зокрема, ведучий поцікавився, чи може Росія в рамках ескалації конфлікту вирішити застосувати зброю масової поразки проти України, у тому числі гіперзвукових ракет “Кинжал”, здатних нести ядерну бойову частину.
Гуменюк нагадала, що Кремль переступив “червону межу” щодо запасів деякого ракетного озброєння, яке активно застосовувалося для завдання ударів по українських містах.
“Цілком можливо, за тією логікою розвитку подій, коли на кону власний престиж. Ми не можемо виключати такі сценарії подій за найбожевільнішим напрямом. При цьому ми усвідомлюємо, що Росія залишається під впливом світової громадськості. Якщо світова громадськість не припинить системного тиску — нам потрібно враховувати всі сценарії» – підкреслила Гуменюк.
Слід зазначити, що “Кинжал” — російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс, який призначений для ураження як стаціонарних, так і надводних об’єктів. Максимальна швидкість може досягати майже 14,5 тисячі кілометрів на годину, а ракета здатна нести ядерну бойову частину.