В Україні зафіксовано найбільшу кількість спалахів гострих кишкових інфекцій за останні 15 років, про що говорять дані Госпродпотребслужби. Однією з причин фахівці називають вживання неякісних продуктів, які у великій кількості продаються на полицях вітчизняних магазинів, передає Корупція.Інфо

Популярне: Вбивство депутата на Дніпропетровщині: поранена дружина розповіла шокуючі деталі нападу

За словами заступника голови організації "Громадський контроль захисту прав споживачів" Ольги Котехової, фальсифікацій на ринку сьогодні предостатньо.

"Кожен день з'являються нові виробники, які роблять масло – не масло, сметану – НЕ сметану. Контролю як такого з боку держави немає, торговельна мережа відповідальності не несе, тому що за все відповідає виробник, а той держконтролю не відчуває, тому може виготовляти всі , що завгодно "- розповіла Ольга Котехова.


Відзначимо, що протягом двох років в Україні діяв мораторій на перевірку бізнесу і лише недавно підприємців знову почали перевіряти.

Як розповіли в організації по захисту прав споживачів, найбільше фальсифікату виробляють невеликі підприємства, які реалізують продукцію по МАФам.

У супермаркетах "палених" продуктів менше, оскільки великі торгові мережі воліють працювати з перевіреними постачальниками, які не будуть псувати собі ім'я, виробляючи фальсифікати. Втім, і в супермаркетах також є продукція сумнівного виробництва і найчастіше – це товари власних торгових марок.

Також слід звертати увагу на продукти з акцією. В одному з магазинів мережі "Фуршет" відвідувачам пропонують акційне масло вагою 200 гр за ціною 16,95 грн. На думку Ольги Котехової, є підстави підозрювати, що масло вироблено з ненатуральних компонентів, оскільки вартість аналогічного за вагою продукту починається від 26 грн.

В одному з супермаркетів мережі ТРЦ "Караван" захисники прав споживачів під час контрольної закупівлі днями виявили сир з "глибокою" історією. На вітрині назва одна, за документами – інша. Виробник – взагалі, "лівий". Якщо виявиться, що сир фальсифікований, знайти винного в підробці буде важко.