28-ма річниця Збройних Сил України вкотре виокремила першочергове завдання війська — вберегти країну від будь-яких зазіхань.

Протягом цих років було всього: матеріальні труднощі, втрати, зради. Тим більше вагомим є той факт, що за короткий період армійці відродили бойову здатність, зміцніли, і тепер наші Збройні Сили є одними з найпопулярніших на континенті.

Чим сьогодні живе наша армія — розповів заступник начальника Генерального штабу ЗСУ — генерал-лейтенант Сергій Наєв:

— Райони Операції Об’єднаних сил — це лакмусовий папірець стану всієї армії.

“Мушу стверджувати, що у нас немає проблем із матеріально-технічним забезпеченням, озброєнням. І що важливо — це настрій бійців. Перші дні, місяці були дещо морально складними. Треба було зрозуміти, увійти у стан війни. Та й досвід набували крихтами. На жаль, були втрати. Але тепер наша боєздатність переконала ворога — відсіч буде суворою, – заявив він.

За його словами, він звертає увагу ще на одну надважливу складову району ООС — інформаційну.

“Є такий вислів «слово — зброя». Це особливо відчуваєш на передовій, у спілкуванні з місцевими жителями.

Ми — демократична держава і не закриваємо інформацію від військовослужбовців. Солдати, які перебувають в окопах, мають доступ до Фейсбуку, Інтернету. Україна на міжнародній арені виявляла себе як держава, що виконує Мінські домовленості. Відповідно, немає сенсу обмежувати доступ до інформаційного простору, – зазначив Наєв.

“Ми ввели нове поняття — стратегічні комунікації. Це західний підхід — засоби масової інформації, цивільно-військове співробітництво, співробітництво з міжнародними інституціями. Тут працюють люди, які не тільки розуміють, а й прагнуть забезпечити максимальний доступ до інформації, – додав генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Крім того, майже п’ять тонн якісних медичних меблів та обладнання передано до прифронтового медичного закладу в рамках відомого стратегічного гуманітарного проекту «Допомога Схід», який у травні 2018 року було започатковано генерал-лейтенантом Сергієм Наєвим.

Цьогоріч проект «Допомога Схід» схвалено начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем ЗСУ генерал-лейтенантом Русланом Хомчаком.

Гуманітарний вантаж надійшов із Німеччини за дієвого сприяння Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України та її керівника Леоніда Костюченка.

“Ефективність гуманітарних проектів військових на сході України досягається завдяки успішному поєднанню сил влади, громади, саме військових та благодійників. У межах сфер відповідальності української армії проводиться комплекс аналітичних і практичних дій з метою максимально швидкого вивчення та розв’язання нагальних проблем місцевого населення. У цій роботі відсутній формалізований підхід, це гнучкий постійно діючий процес, — зазначив генерал-лейтенант Сергій Наєв.