На думку генерала НАТО Мєчислава Бєнєка, Путін у своїй агресії в Україні далі не піде.

Заступник командувача Стратегічних сил НАТО в минулому, представник Республіки Польща в НАТО (2009-2010 рр.), генерал Мєчислав Бєнєк заявив про це на прес-конференції у Львові, передає Корупція.Інфо.

Він зазначив, що ніхто не знає, що в голові у Путіна, однак вже зараз відомо, що анексія Криму дорого коштувала для Росії. Тому генерал Бєнєк вважає, що Путін не посунеться зі своєю агресією далі, хоча спершу мав такі наміри і плани.

Також він зазначив, що країни НАТО підтримують Україну, однак поки на українській території триває військовий конфлікт, вона апріорі не може стати членом НАТО. Саме цього, на думку генерала, якраз домагається Росія. Путіну важливо, щоб така ситуація тривала якомога довше.

Говорячи про приведення української армії до стандартів НАТО, Мєчислав Бєнєк зазначив, що це довгий шлях і передбачає цілий комплекс заходів, найважливіші з яких – модернізація озброєнь і підготовка військових кадрів.

Він нагадав, що в Польщі підготовка до вступу в НАТО зайняла 12 років. Хоча визнав, що Польщі було значно легше через відсутність війни.

Водночас генерал НАТО заявив, що вражений тим, як українське суспільство й армія адаптувалися в умовах російської агресії, адже на початку військових дій вони фактично не мали необхідної амуніції, але змогли мобілізуватися для захисту своєї країни.