Снимок

Для військовослужбовців, які захищали і продовжують захищати країну на сході України, розроблено новий нагрудний знак

Про це повідомляється на сторінці прес-служби Генерального штабу ЗСУ в Facebook, передає Корупція.Інфо.

Нова нагорода начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України називається "Учасник АТО". Начальник Генштабу Віктор Муженко підписав розпорядження, згідно з яким в першу чергу нагороду отримають звільнені (демобілізовані) військовослужбовці.

Станом на 18 липня з лав ЗСУ звільнені 39,789 тис. військовослужбовців, призваних під час першої та другої черги мобілізації.

Нагрудний знак "Учасник АТО" вручається військовослужбовцям та працівникам Збройних сил України, які залучалися й брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення з метою виконання службових (бойових) завдань, та яким надано статус учасника бойових дій.

"На лицьовому боці (аверсі) нагрудного знака зображений сокіл, схопивший кігтями двох змій. Сокіл – це древній символ українського народу. Він уособлює мужність і готовність до бою. Спіймані змії в лапах птаха – це два терористичні угруповання на сході, з якими бореться Україна. У верхній частині нагороди є зображення українського прапора. З боків жовтий і синій кольори охоплюють тонкі червона і чорна стрічки, що символізують любов і печаль – давні символи нашого народу, ще йдуть поруч в боротьбі за щасливе і мирне життя", – йдеться у повідомленні.

Нагрудний знак вручається на підставі наказів керівників структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України, органів військового управління, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій.

У разі звільнення військовослужбовця з військової служби до надання статусу учасника бойових дій нагрудний знак вручається на підставі наказу військового комісара військового комісаріату, на обліку якого він перебуває, після отримання ним статусу учасника бойових дій.

Нагрудний знак носять з лівого боку грудей і розміщують після почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу – головнокомандувача Збройних сил України.