На сьогоднішній зустрічі у Мінську в підкомітеті з гуманітарних питань обговорювалися три ключові теми. Йдеться про роботу контрольно-пропускних пунктів, проблеми переселенців і заручників
Про це повідомила народний депутат Ірина Геращенко, уповноважений Президента України з мирного врегулювання на Донбасі у своєму Facebook, передає Корупція.Інфо.
"Щодо гуманітарних місій. Шкода, що жителі окупованих територій, які потерпають від гуманітарної катастрофи і скаржаться на відсутність ліків і харчів, не чують позицію так званих "представників ЛНР-ДНР", які заявляють буквально наступне: нам вистачає російських гумконвоїв, а українські подачки нам не потрібні… Власне, це добре характеризує справжній стан речей: мародерів, що захопили в заручники Донбас, все цілком влаштовує, і проблеми простих людей їх мало цікавлять", – написала вона.
За її словами, під час переговорів українська сторона вкотре поставила питання так званих гумконвоїв з РФ, які незаконно потрапляють на українську територію.
Наголошувалося на тому, що отримана Україною міжнародна гуманітарна допомога направляється на Донбас. "При цьому ми вимагаємо дотримання українського і міжнародного законодавства, і всі вантажі мають йти через українську територію", – зазначила Геращенко.
Також, як повідомила вона, піднімалося питання гуманітарної ситуації в так званій буферній зоні, де люди живуть під щоденними обстрілами і куди часто неможливо доставити харчі і меддопомогу.
"Вважаємо, що питання гумдопомоги в ці села – ключове, і до нього мають підключитися гуманітарні організації, в тому числі ті, які допомагають окупованим територіям. Запропонували, щоб ця тема – ситуація в населених пунктах буферної зони – була однією з пріоритетних на наступних зустрічах", – повідомила уповноважений Президента з мирного врегулювання на Донбасі.
Йшлося й про безпеку на контрольно-пропускних пунктах. Зокрема, було зазначено, що через обстріли і мінування частина КПП не працюють.
Крім того, за словами Геращенко, було підняте питання про недопуск на суд до Надії Савченко представників європейських посольств.
Українська сторона висловили позицію, що Тристороння контактна група так само має поставити питання неприпустимості закритості судів над українцями-полоненими.