Нещодавно екс-глава МВС України Арсен Аваков виклав новий пост, в якому натякнув про своє повернення в політику. Після цієї публікації він заінтригував всю країну. Адже у ньому був натяк на повернення в політику.

Колишній міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков після тривалого відпочинку в Іспанії успішно повернувся до Києва.

Про це він сповістив у пості для своєї сторінки в Instagram.

“Повернувся з відпустки, попрацював кілька днів в Києві”, – написав колишній міністр.

Також ексчиновник зазначив, що за ці дні встиг провести зустрічі з низкою політиків та бізнесменами.

Аваков відмітив, що, подивившись на всі бурхливі події в українській політиці, вирішив випити вина.

“З рештою продовжимо розбиратися з понеділка”, – додав екс-глава МВС.

Вартує звернути увагу на те, що Аваков неодноразово натякав про своє повернення в українську політику після своєї гучної відставки. Вже ходять чутки, що він може отримати посаду віце-прем’єр-міністра України.

Але поки ці чутки ніяк не підтвердилися.

Нагадаємо, Верховна Рада 15 липня проголосувала за відставку Арсена Авакова з посади очільника Міністерства внутрішніх справ. Відповідне рішення підтримав 291 народний обранець.

На посаді міністра Аваков пробув понад 7 років. Заяву про відставку політик написав 13 липня.

Парламентарі на засіданні 15 липня вирішили задовольнити бажання Авакова та підтримали його відставку більшістю голосів. Проти цього були лише 7 нардепів, утрималися – 17.

Вже відомо, що написати заяву його попросив особисто президент Володимир Зеленський. На місце Авакова призначили депутата від правлячої партії “Слуга народу” Дениса Монастирського.

Окрім того, його відправили у відставку ще й тому, що мав у своїх руках влади більше, ніж у прем’єр-міністра країни. Про це у інтерв’ю «Главкому» заявив радник голови Офісу президента Андрія Єрмака і радник з інформпитань у Тристоронній контактній групі у Мінську Олексій Арестович.

– Такий великий «монстр», як наше МВС, у нинішньому вигляді не може довго існувати. Перша задача – це його розділити, бо ніде у світи такої величезної структури, як у нас, не має. З одного боку МВС контролює весь кордон, прикордонників, з іншого має власну армію з танками і гелікоптерами. Є Нацполіція ще, Міграційна служба, Служба з надзвичайних повноважень.

Те, що такого «монстра» створили, коли була потрібна коаліція з «Народним фронтом» і Порошенко на це пішов – зрозуміло. Але Аваков – це людина, у якої було влади більше, ніж у прем’єр-міністра країни. Така велика структура – спокуса корупції. А керівництво такою великою структурою помножене на особисті якості її керівника, хто би ним не був – це гримуча суміш, – сказав Арестович.

Радник Єрмака також тоді висловлював бажання поділити Міністерство внутрішніх справ.

– Вийдуть прикордонники, потім Нацгвардія. Далі це буде маленький скромний орган, можливо з Нацполіцією і Міграційною службою в складі, який займатиметься винятково поліцейськими функціями, боротьбою зі злочинністю, громадською безпекою на вулицях. Тоді міністр МВС припинить бути центром політичної сили, а стане одним із міністрів в уряді, – наголосив Арестович.