Нещодавно, Ветеран АТО Михайло Майман, який раніше стверджував, що проти нього в Україні незаконно відкрили кримінальну справу, повідомив, що повернувся на Батьківщину.

У своєму Telegram-каналі Mayman News він опублікував відеозвернення про те, що прибув до Голосіївського суду Києва, щоб відстояти свої права і підтвердити неспроможність інформації про його розшук.

Але через відсутність прокурорів у призначений для засідання час, його перенесли на понеділок, 11 жовтня.

Однак ветеран впевнений за кримінальним переслідуванням проти нього стоїть народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива.

“У мене є інформація, що народний депутат Ілля Кива “порішав”, щоб зробити подарунок президенту Російської Федерації, якого він вчора вітав з днем народження, щоб мене закрили в СІЗО, заарештували до суду”, – заявив Майман.

Він також зазначив, що зараз знаходиться під загрозою арешту співробітниками поліції, з якими Ілля Кива на зв’язку, “вирішує питання і хоче посадити мене до в’язниці”.

Щобільше, на його думку, поліція без будь-яких підстав порушила проти нього кримінальну справу і навіть незаконно оголосила Маймана в розшук. І сталося це після того, як ветеран АТО спробував закрити наркопритон в Києві.

Вартує зазначити, конфлікт Маймана з Кивою почався ще у 2015 році в АТО. Торік Кива напав на Маймана в одному з ресторанів Києва, проте отримав жорстку відсіч. Влітку вже цього року Майман опублікував відео, як Ківа відпочиває в одному з найдорожчих готелів анталійського узбережжя – п’ятизірковому Rixos Sungate. На кадрах видно, як нардеп боїться спілкуватися і фактично тікає від ветерана, викрикуючи погрози.

Нагадаємо, нещодавно Ілля Кива “відмітився” тим, що привітав президента Російської Федерації Володимира Путіна і назвав його “великим правителем”.

“Сьогодні я хочу привітати лідера, дійсно лідера, своєї нації і дружнього нам народу Володимира Володимировича Путіна … Ви дійсно та людина, яка повернули своїй країні і своєму народові колишню велич і повагу в усьому світі. Ви та людина, яка пишете нову історію слов’янського світу і єдності. Ви захищаєте мораль, віру. Ви той, чиє ім’я записано в історію людства, як ім’я великого правителя. Нехай прибуде з вами сила”.

А відбувається це на фоні того, що за партійного боса Іллі міцно взялися в СБУ, які оголосили нову підозру народному депутату Віктору Медведчуку – про державну зраду (ст. 111 ККУ) та сприяння діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ч.1 ККУ).

Його звинувачують у тому, що за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР.

«Це питання державної зради. І того, як окремі українські політики та високопосадовці в розпал війни грали на стороні Росії, нехтували інтересами України та будували спільні з терористами «схеми». Моє чітке переконання – ці люди мають понести заслужене і законне покарання за ту шкоду, яку вони завдали державі. Тому що їхні дії – це підрив енергетичної незалежності України», – заявив на брифінгу Іван Баканов.

А голова СБУ та Генпрокурор оприлюднили низку аудіозаписів, які підтверджують існування «вугільної схеми» та зацікавленість у ній влади РФ.

Експертиза підтвердила, що одним із фігурантів записів є Медведчук, котрий, зокрема, спілкується щодо реалізації незаконних схем із представниками російської влади.