Український олігарх Ігор Коломойський наразі перебуває в пастці. І його проблеми сконцентровані зараз не лише в нашій державі. Варто підкреслити, що 6 травня в дію вступає багатостраждальний закон про осіб з надмірною політичною та економічною вагою, який має потенціал перерости в “День перемоги над олігархами”.

Але найбільші неприємності олігарха – на Заході. Про це в авторській програмі Сергія Лещенка “Що це було?” на 24 каналі сказав журналіст та письменник Ілля Жегульов.

За його словами, Коломойський зараз має проблеми із США.

Якщо порівнювати конкретно олігарха Березовського і олігарха Коломойського, основна проблема Коломойського – не в Україні, а на Заході, через це він не може нікуди виїхати з-за кордон. Пастка стоїть”, – наголосив він.

Жегульов додав, що російський олігарх Борис Березовський, який в 2000 році емігрував до Великої Британії, а через 13 років він нібито вчинив самогубство – почував себе більш вільно, ніж Коломойський.

“Він приїхав в Лондон, йому дали друге ім’я і прізвище, з якими він міг прекрасно літати в Грузію. Йому надали політичний притулок, він спілкувався з американськими чиновниками. Його не сприймали бандитом”, – зауважив Жегульов.

Крім того, сьогодні в енергетиці України – масштабна криза, спричинена відсутністю вугілля на складах, що ставить під загрозу опалювальний сезон. Ситуацію спровокувало те, що державна частина енергетики, а саме “Центренерго” та інші вугільні підприємства, з 2019 року перейшли під контроль Ігоря Коломойського.

Про це заявив відомий український бізнесмен, засновник групи компаній “Укрдонінвест” Віталій Кропачов у інтерв’ю Дмитру Гордону.

За його словами, “Центренерго”до 2019 року щороку генерувало прибуток. За три останні роки, за офіційною звітністю, прибуток становив близько 2,7 — 2,8 млрд грн, переведених до бюджету.

“З приходом нової влади, з переходом під контроль Ігоря Коломойського, підприємство згенерувало 1,9 млрд збитків у 2019 році. 2020 року — 824 млн. За перше півріччя 2021 року — 720 млн”, — зазначив Кропачов.

Він підкреслив, що Ігор Коломойський давно мав “імперську замашку” побудувати холдинг, подібний до Рената Ахметова.

“Це звичайний хрестовий похід Коломойського на Ахметова. Це призвело до трагедії, яка зараз є”, — заявив бізнесмен.

Також, невдовзі “Приватівці” можуть вийти зі складу акціонерів компанії, якщо вдасться домовитися про ціну спірного газу і справедливий розподіл активів. А це означає, що “Нафтогаз” готується до завершення багаторічного корпоративного конфлікту зі своїм партнером по “Укрнафті” – Ігорем Коломойським.

Нафтовий бізнес передадуть міноритарним акціонерам з групи “Приват” Ігоря Коломойського, які володіють понад 40% акцій. Газовий бізнес залишиться в “Укрнафті”, 50%+1 акція якої знаходяться у НАК “Нафтогаз України”. В рамках розділу, як очікується, мирно вирішать і суперечку про оплату газу, відібраного НАК у “Укрнафти” в 2007-2011 роках.

Питання про поділ компанії та мирову угоду внесено до порядку денного позачергових зборів акціонерів “Укрнафти”, призначених на 30 листопада. Нафтові активи “Укрнафти” збираються передати компанії “Нафта-Актив”, створеної в серпні 2021 року. На даний момент вона-фактично “пустушка”.

Після передачі акцій їх викуплять у пропорції 34%, 34% і 32% відповідно міноритарні акціонери “Укрнафти” – Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited і Bordo Management Limited. Їх кінцеві бенефіціари-екс-акціонери Приватбанку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Компанії з групи “Приват” оплатять угоду акціями “Укрнафти” і стануть власниками”Нафта-Актив”. І після того, як структури Коломойського і Боголюбова вийдуть зі складу акціонерів “Укрнафти”, частка НАК в компанії перевищить 90%.