Сьогодні пройшло судове засідання у справі Семена Семенченка.

Про це повідомляє”5 канал”.

Розглядали апеляційну скаргу захисників Семенченка щодо зміни йому запобіжного заходу.

Суд задовольнив перше клопотання адвокатів і дозволив випустити Семенченка зі скляного боксу та сісти поруч із захисниками.

Захисники Семенченка пояснюють суду, що в підозрі немає жодних підстав тримати його під вартою.

Зокрема, мовиться про ризики, на яких наголошував прокурор: переховування від слідства, вплив на свідків. Захист переконаний: ці ризики не обґрунтовані, адже 26 березня Семен Семенченко самостійно прибув до Печерського суду на засідання.

Зокрема, Семенченко має трьох неповнолітніх синів, відтак повинен фінансово їх забезпечувати. Робити це в СІЗО він не зможе.

Взяти на поруки Семена Семенченка зголосилося близько 10 осіб. Серед них і нардеп кількох скликань Степан Хмара.

Феміда ухвалила запобіжний захід залишити без змін.

Відзначимо, що сам екс-народний депутат Семен Семенченко, якого підозрюють в причетності до створення «приватної військової компанії», у своєму кримінальному переслідуванні вбачає «білоруський слід».

Як передає кореспондент УНІАН, про це він заявив, виступаючи в Київському апеляційному суді, де розглядається скарга його адвокатів на рішення Печерського райсуду Києва про тримання Семенченка під вартою.

«В лютому цього року на державному телебаченні Білорусі вийшов сюжет, де мене звинуватили у зв’язках з місцевими повстанцями проти режиму Лукашенка і що нібито на території України у мене є табори, де я треную цих повстанців. Там заарештували людину, яку звинуватили у зв’язках зі мною. Інших причин, як знищити те, що ми робили, я не бачу», – сказав він.

Свою «діяльність», в якій його підозрюють, Семенченко пояснив так: «Щоб ветерани не спивалися, не стріляли, не скоювали злочинів, а мали нормальну роботу».

Також він попросив суд не залишати його під вартою, оскільки має трьох неповнолітніх дітей, яких треба виховувати та утримувати. А також, щоб він зміг захищати себе, перебуваючи на волі.

Крім того, Семенченко висловив подив, що Служба безпеки не мала до нього претензій, коли він був народним депутатом і довгий час після того, а тепер з’ясувалося, що має.