Кабінет міністрів вніс на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів до 52 посадовців Білорусі.
Уряд пропонує заблокувати цим 52 людям активи та заборонити в’їзд і транзит Україною.
У переліку фізосіб:
старший син Олександра Лукашенка Віктор, є його радником з питань нацбезпеки і член Радбезу Білорусі;
глава адміністрації Лукашенка Ігор Сергієнко;
прессекретарка Лукашенка Наталія Ейсмонт;
члени ЦВК Білорусі, включно з головою та заступниками;
голова, його заступники та ексголова КДБ країни;
очільник Слідчого комітету, його заступники;
міністр та ексміністр внутрішніх справ Білорусі, їхні заступники;
командир спецназу Білорусі;
та інші.
Кабмін пояснив, що така пропозиція пов’язана з рішеннями Ради ЄС від 2 жовтня 2020 року та від 6 листопада 2020 року про введення санкцій до фізичних осіб, які причетні до фальсифікації результатів президентських виборів у Білорусі, а також до осіб, які причетні до порушення декларації про права людини, залякувань, репресій, насильницького придушення мирних протестів, застосування тортур, затримання, в тому числі громадян України.
7 липня Кабінет міністрів вніс на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів до фізичних осіб Білорусі.
Нагадаємо, раніше відома білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська звернулася до команди українського лідера Володимира Зеленського та заявила, що розраховує на більш жорстку позицію з боку офіційного Києва для тиску на режим нелегітимного президента Олександра Лукашенка.
“З боку офіційної України нам хотілося б більше рішучих заяв, більш жорсткої позиції і якоїсь фінансової ізоляції Білорусі, тому що це дуже важливий момент тиску на режим… Ми хочемо переконати офіційну Україну… Не те щоб переконати – хочемо донести нашу точку зору: щоб режим впав, щоб змусити його почати спілкування з білорусами, потрібен максимальний тиск – політичний, економічний. Україна в цьому питанні може зробити дуже багато”, — наголосила Світлана Тихановська.
Окрім того, опозиціонерка подякувала команді Володимира Зеленського за підтримку білоруського народу, зокрема, за прихисток тих людей, які були змушені тікати з Білорусі через насилля та утиски з боку режиму. “Для нас це дуже важливо. Україна відіграє істотну роль у житті Білорусі, і ми знаємо про наші добросусідські відносини. Але якщо український уряд, українці в цілому будуть голосніше висловлюватися про Білорусь, ми будемо дуже вдячні. Будь ласка, тримайте Білорусь на порядку денному”, — додала Тихановська.
Політикиня звертає увагу на те, що має намір відвідати Україну, однак поки не отримала запрошення від Кабінету міністрів.
“Ми отримали запрошення від парламенту України. З боку уряду офіційного запрошення не було”, — зазначила опозиціонерка.
“Він (режим Лукашенка — ред.) обов’язково впаде, це питання лише часу і кількості жертв – людей, якими режим готовий пожертвувати заради збереження влади однієї людини”, — вважає Світлана Тихановська.
Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський востаннє спілкувався по телефону із самопроголошеним главою Білорусі Олександром Лукашенком про операцію із затримання найманців ПВК “Вагнера”. Тоді український лідер сказав, що готовий передати білоруській стороні повну інформацію щодо фігурантів.
Зеленський заявив, що був упевнений: Білорусь передасть “вагнерівців” Україні. Про це глава української держави розповів в інтерв’ю ТСН “VIP із Наталією Мосейчук”
“Коли “вагнерівці” були на території Білорусі, я подзвонив Олександру Григоровичу та сказав, що готовий передати повну інформацію щодо цих людей. Ми розуміли, які там прізвища, ми розуміли, хто вони такі”, – сказав президент.
У відповідь Лукашенко сказав Зеленському, що розуміє ситуацію. “Я розумію, так, дорогий Володимире Олександровичу. Ви ж знаєте, як я до вас ставлюся. Ти ж знаєш, як Білорусь любить Україну. Ти знаєш, що я тебе не підведу. У мене тут зараз не все спокійно. Я розберуся”, – передав слова білоруського політика президент України.
“Я був упевнений, що він передасть нам цих вбивць. Але потім сталося те, що сталося, і після цього це була моя остання з ним бесіда. На жаль, сьогодні відносини такі”, – додав Зеленський.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.