Міністр закордонних справ Британії Ліз Трасс попередила Росію про “жорсткі економічні наслідки”- у разі вторгнення в Україну.
Вона завила, що міністри закордонних справ Великої сімки під час зустрічі у Ліверпулі цими вихідними мають продемонструвати єдність та чітко заявити, що такий крок буде “стратегічною помилкою”.
Пані Трасс також заявила, що Британія та її союзники мають “відвернути Росію від такого курсу”.
Напруження через концентрацію російських військ на кордоні з Україною не спадає, хоча у Кремлі кажуть, що не планують вторгнення в Україну.
Очільниця Британського МЗС приєдналася до попереджень, раніше висловлених США, і заявила, що Велика сімка разом повинна мати “потужну позицію проти агресії щодо України”.
“Якщо Росія вдасться до цього кроку, це буде стратегічною помилкою, і для Росії будуть серйозні наслідки, – заявила Ліз Трасс. – І цими вихідними ми та наші союзники маємо чітко донести це”.
Відповідаючи на запитання щодо можливості військової відповіді на вторгнення Росії до України, пані Трасс завила, що Британія співпрацює з Україною у питаннях “обороноздатності та безпеки”.
“Ми надаємо підтримку, – заявила вона. – Ми також допомагаємо (Україні) із енергетичною стійкістю”.
Пані Трасс також твердить, що Британія та ЄС працюють над тим, щоб і західні економіки менше залежали від російських енергоносіїв.
За її словами, газогін “Північний потік-2” між Росією та Німеччиною “буде проблемою” у разі нападу Росії на Україну.
І це також буде однією із тем, які британський міністр збирається обговорити зі своєю колегою з Німеччини на зустрічі керівників МЗС Великої сімки.
“Країни вільного світу ухвалювали короткострокові рішення, щоб отримати доступ до дешевих джерел енергії… Проте такі кроки у довгостроковій перспективі шкодять свободі та демокртаії”, – заявила Ліз Трасс.
“Ми безперечно маємо зменшити залежність від російського газу та інших енергоносіїв. І це має стати частиною загальної стратегії на зменшення залежності від неринкових економік, від ворожих гравців, та убезпечити стратегічну незалежності вільного світу, щоб вижити і процвітати”.
Напередодні очільниця британського МЗС зустрілася із українським міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.
Як ми вже повідомляли, перша хороша новина з цієї зустрічі – Британія виділить додатковий мільярд фунтів на інвестиційні проєкти в Україні. Про це заявив президент України Володимир Зеленський.
На що витратить гроші
Ці гроші, згідно з планами, витратить на:
- охорону здоров’я;
- інфраструктуру;
- збільшення товарообігу;
- зелену енергетику.
Загалом, за словами Дмитра Кулеби, лише за 2021 рік Україна та Британія вдвічі збільшили обсяги торгівлі, поглибили співпрацю у протидії агресії Росії. Також почали втілювати цілий комплекс заходів щодо просування інтеграції України до ЄС та НАТО.
Варто також підкреслити, що у жовтні 2020 року Володимир Зеленський та Борис Джонсон підписали історичну угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство між Україною та Британією. І ця угода, схоже, лише набирає обертів.
“Вісь Великобританія-Україна на сьогодні є однією з найпотужніших. Це особливо важливо перед ймовірним вторгненням Росії в Україну.
Дмитро Кулеба виклав своє бачення протидії ймовірній війні – Захід має забезпечити економічний та політичний тиск, а Україна готова битися з ворогом на українській землі.
У відповідь на це новий міністр оборони Великобританії адмірал Тоні Радакін уже заявив, що ймовірне вторгнення Путіна в Україну стане найстрашнішою трагедією з часів Другої світової війни. Тому закликав Захід справді допомогти Україні запобігти війні.
Резюмуючи – поки ЄС в особі Франції та Німеччини намагаються заспокоїти самі себе, продовжуючи вести бізнес з Росією та Китаєм, Великобританія стає все більш надійним партнером України, який все ж таки тверезо оцінює ситуацію”, – в авторській програмі WTF на 24 каналі розповів Олексій Печій.