У зв’язку із поширенням у ЗМІ інформації про те, що обмін полоненими між Києвом та Москвою переноситься, у Службі безпеки України зробили нову заяву.

Зокрема, на своїй сторінці у Facebook речниця української спецслужби Олена Гітлянська заявила, що дата обміну полоненими ще не визначена.

“Ще раз закликаю не розповсюджувати не перевірену інформацію щодо дати обміну. Як я і писала зранку, переговорний процес триває, коли буде визначений час – обов’язково повідомимо суспільству”, – зазначила вона.

“Офіційно обмін полоненими між Україною і Росією в п’ятницю не відбудеться. Остаточної дати поки немає“, – повідомили в прес-центрі Служби безпеки.

Нагадаємо, що в ніч на п’ятницю колишній депутат Держдуми Росії Ілля Пономарьов, який отримав громадянство України, повідомив, що 30 серпня може відбутися обмін полоненими між Україною і РФ. Про це також написав в своєму телеграм-каналі головний редактор “Эхо Москвы” Олексій Венедиктов. Він заявив, що літак зі звільненими українцями в 5 ранку повинен прилетіти в Київ.

Згодом новий генеральний прокурор України Руслан Рябошапка перепостив повідомлення працівниці Верховної Ради Анни Ісламової, в якому вона написала, що обмін полоненими між Україною і РФ вже почався. Після цього більшість ЗМІ почали повідомляти про те, що полонені українці почали повертатися на батьківщину.

Вранці в п’ятницю Офіс президента, а також Служба безпеки спростували ці повідомлення і заявили, що переговори з Росією про обмін полоненими тривають. Це підтвердили і адвокати політв’язнів.

До ранку з’явилася навіть інформація про те, що цей процес відбувся і незаконно утримувані в РФ українці повернулися додому.

Втім, і в СБУ, і в Офісі президента цю інформацію не підтвердили.

Опісля цього ЗМІ почали писати про те, що обмін полоненими сьогодні не відбудеться і переноситься на наступний тиждень.