Секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов розповів, як з’явилось рішення щодо санкцій проти каналів “Перший незалежний” і UkrLive.

“У нас рішення РНБО приймаються двома шляхами. Перший – коли президент збирає всіх членів РНБО і ми в приміщенні ОП проводимо засідання. Є інший шлях – письмове голосування, воно щодо цього питання (санкції проти каналів “Перший незалежний” і UkrLive, – ред.)  проводилось протягом трьох тижнів. Кожен член РНБО отримує документи і розглядає їх в зручний спосіб. Так з’являються укази президента з цього приводу”, – заявив Данілов.

Він прокоментував можливість запровадження санкцій проти інших ЗМІ.

“Те, що стосується, які канали будуть – це залежить від подань. Як тільки вони будуть подаватись – РНБО буде реагувати. Ще раз наголошую, це не має стосунку до свободи слова. У нас її більше, ніж достатньо”, – підсумував Данілов.

Також Секретар ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов прогнозує, що якщо закон про олігархів запуститься за планом, то вже 20-25 травня 2022 року на засіданні РНБО розглядатимуть перших офіційно визначених олігархів України.

На його думку, на засіданні розглянули дорожню карту реалізації так званого закону про запобігання впливу олігархів на Україну.

Маємо розуміння, що до кінця травня закон вже має почати працювати. І якщо далі буде продовжуватися вся ця процедурна ситуація, 20-25 травня ми можемо з вами мати на засіданні Ради нацбезпеки і оборони перших олігархів, які будуть визначені через рішення РНБО згідно нашого законодавства”.

Данілов розповів, що на засіданнях Ради національної безпеки і оборони розглядаються тільки ті питання, які потрапляють до Апарату РНБО у відповідний спосіб і з відповідними супровідними документами.

Так відповів секретар РНБО Олексій Данілов на запитання про те, що ОАСК взяв до розгляду позов Януковича щодо самоусунення його від виконання обов’язків Президента, передає кореспондент Укрінформу.

Журналіст запитав, чи це питання якось розглядається на РНБО і чи має РНБО це на увазі.

“Ми дуже багато розглядаємо питань на засіданнях РНБО. І хочу сказати, що ми розглядаємо тільки ті питання, які нам у відповідний спосіб, із відповідними супровідними документами потрапляють у Апарат РНБО. І там ми з ними починаємо первинну роботу і відпрацьовуємо всі ці речі. Наразі таких документів, про які ви кажете, у Апараті РНБО не існує, тому я нічого з цього приводу сказати не можу”, – поінформував секретар Радбезу.

Данілов уточнив, говорячи про рішення наших судів, що судова гілка влади незалежна, суди приймають різні рішення “у свій самостійний спосіб”.

“І які це будуть рішення, я вам сказати не можу. Якщо вони будуть — тоді ми зможемо далі продовжувати цю дискусію і говорити про це, якщо це буде відбуватися по факту”, – сказав Данілов.

Відповідаючи на запитання щодо імовірної ситуації, коли суд може визнати, що Верховна Рада незаконно ухвалила постанову про самоусунення Януковича, Данілов зазначив, що в Апараті РНБО немає слова “якщо”. “Коли щось трапиться — ми будемо звертати на це увагу”, – уточнив він.

Ще раніше Данілов у інтерв’ю Данілова виданню “Настоящее время” розповів, що наявної кількості російських військ на українському кордоні недостатньо для повномасштабного вторгнення.

“Великого скупчення російських військ ми не спостерігаємо. Є певні переміщення військ, але це не критично. Для повномасштабного вторгнення потрібно, щоб їх було щонайменше у три, чотири, п’ять разів — набагато більше, ніж є сьогодні”.

Данілов вважає, що громадяни України живуть у стані постійної загрози нападу Росії вже впродовж 8 років. 

На його думку, ситуація наразі відмінна в тому, що майже всі країни Заходу звернули увагу на цю загрозу. Він сподівається, що реакція партнерів України відбудеться заздалегідь, а не “за фактом” як сталося при анексії Кримського півострова.