Посол України в США Оксана Маркарова заявила, що їй наразі не довелося обговорювати справу проти п’ятого президента, лідера «Європейської солідарності» Петра Порошенка з американською стороною.

«Поки що ні… Я, крім офіційної позиції, яку ми бачили на сайті, нічого іншого не можу прокоментувати», – заявила Маркарова в інтерв’ю Радіо Свобода.

Це ще раз підтверджує, що міжнародна спільнота зовсім не поспішає підтримувати Петра Олексійовича. І це навіть після такого “важливого” звернення зі своїх телеканалів в Новорічну ніч. Схоже, план Гетьмана провалився.

Особливо цікаво, що країни Заходу лише через добу озвучили свою реакцію на те, що Петро Порошенко отримав підозру в держзраді.

Зокрема, посольство США у своєму зверненні наголосило, що для них важливе «змагання та доказове правосуддя», а не «політично мотивований процес». А посол Великої Британії Мелінда Сіммонс взагалі обмежилася фразою про те, що «стежитиме за ходом процесу».

На Банковій це вважають своєю тактичною перемогою, адже до цього Порошенко та його люди намагалися козиряти нібито «залізобетонною підтримкою» країн Заходу, у разі чого. А тут насправді – посли Заходу почекали цілу добу, і навіть не сказали чергових слів про «глибоке занепокоєння». А після заяви Маркарової стало очевидно,  що про нього ніхто і не згадує.

Здається на Заході натякнули «сивочолому гетьману», що він має повернутися до України та стати учасником судового процесу. Інакше він сам себе поставить поза законом.

Усвідомлюючи всю безвихідь ситуації, люди Порошенка обрали тактику максимально «роздмухувати хайп» у «вугільній справі», поки їхній «вождь» ховається за кордоном.

І хоча «порохоботи» зараз «накачують» один одного, що народ нібито підтримує Порошенка, сам «гетьман» та його «світа» розуміють, що люди за них не вийдуть, і навіть «західні партнери» прямо натякають, що Порошенко має прийти на суд , і вже там доводити свою невинність.

Якщо достроково зруйнувати міф про нібито підтримку Порошенка від «західних партнерів» та народу, то так одразу вся «конструкція посипається». 

І здається саме це сьогодні і сталось. Тепер подивимось, що Порошенко вигадає тепер.

Своєю чергою, радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню “Факти” розповів,  що п’ятий президент України Петро Порошенко після оголошення йому підозри в держзраді ультимативно вимагає в держави не перетинати червоних ліній та постійно на цьому спекулює замість того, щоб захищатись у межах процесуальної процедури. 

“Зараз із боку соратників пана Порошенка почалася абсолютно свідомо зрозуміла політична істерія, тому що це спосіб захисту, якому віддає перевагу Петро Олексійович. Він не намагається захиститись у рамках процесуальної процедури – прийшов, дав свідчення, усе розклав: “Ось ці розпорядження були мною підписані, а ці – не були. Так, у 2014–2015 роках ми об’єктивно не могли взяти для певних ТЕС вугілля ніде, крім окупованих територій. Чому ми збрехали, коли казали, що не купуємо вугілля у “ДНР” та “ЛНР”? Це була (умовно кажучи) операція прикриття. Так, зробив це, тому що мотиви були такі”. І, можливо, прокуратура скаже: “Так, звичайно, ви мали право”. І тоді суспільство почне вірити своїй державі”, – наголосив Подоляк.

“Так само, за аналогією, замість того щоб прийти і сказати: “Дивіться, я підписав у 2015 році Мінські угоди, ця послідовність кроків є вбивчою для України”, – і взяти зараз солідарну відповідальність із державою, він починає ультимативно вимагати в держави не перетинати якісь червоні лінії і на цьому постійно спекулює. Утім, гранд-майстер лицемірства не може інакше поводитися. Це людина, якій байдужа країна. Не тільки йому, багатьом олігархам також. І це руйнує державу. А для президента Зеленського Україна на першому місці”, – наголосив Подоляк.