гонтарева

Глава НБУ Валерія Гонтарева заявила, що не може лібералізувати ринок валюти і порівняла себе зі стюардесою, передає видання Hubs.

"Стюардеса може затягнути ремені безпеки – це наші адміністративні заходи, налити пасажирам водички – це наші вербальні комунікації і погодувати пасажирів у дорозі – це наші інтервенції з продажу валюти. А треба реально виводити економіку з піке. Без пілотів літак не полетить, так само не можливо лібералізувати валютний ринок", – заявила Гонтарева.

Також вона розповіла про помилки, які зробила на посаді глави НБУ.

"Було кілька технічних помилок. Наприклад, банкіри запропонували виплачувати перекази у валюті тільки після відкриття валютного рахунку, а без відкриття – в гривні. Пропозиція була слушна, ми ввели таке правило і отримали масу критики. Нам розповідали, що НБУ у "заробітчан" забирає останні гроші. Довелося скасувати", – розповіла Гонтарева.Однак, за її словами, це обмеження мало невеликий позитивний ефект, хоч негативу було набагато більше.

"Але з банківськими картками ми не здалися: валюту в банкоматах зняти не можна", – зазначила Гонтарева.

Говорячи про серйозні помилки, глава НБУ зауважила, що потрібно швидше розчистити банківську систему.

"Але тут нам заважали операційні можливості Фонду гарантування вкладів. Він не міг одразу "переварити" таку кількість проблемних банків", – сказала Гонтарева.

Як повідомлялося раніше, Гонтарева розказала, як заробила 26 мільйонів гривень та в якому банку "згоріли" 600 тисяч її сина.

Джерело: Корупція.інфо