гонтарева

Українська делегація на чолі з головою Національного банку Валерією Гонтаревою відбула до Вашингтона для участі у щорічних весняних зборах керуючих Міжнародного валютного фонду та Світового банку.

В ході візиту відбудеться обговорення економічної ситуації в Україні, монетарної політики НБУ, двостороннього співробітництва і надання макрофінансової допомоги Україні, реалізації нової програми кредитування МВФ, повідомляє прес-служба регулятора.

Водночас, за інформацією Міністерства фінансів України, українська делегація у п'ятницю, 17 квітня, у Вашингтоні представить кредиторам поточний стан боргової операції України.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд наполягає на завершенні переговорів про реструктуризацію частини зовнішньої заборгованості України не пізніше червня, коли місія Фонду проведе першу оцінку виконання програми співпраці, схвалену у березні цього року.

Як відомо, 11 березня МВФ схвалив нову програму кредитування України загальним обсягом 17,5 млрд дол. терміном на 4 роки. Програма передбачає доступ до міжнародного фінансування реформ в Україні в обсязі близько 40 млрд дол., в тому числі реструктуризацію частини зовнішнього боргу в обсязі 15 млрд дол.

Уряд України за пропозицією Мінфіну 4 квітня затвердив перелік боргових зобов'язань для реструктуризації, після якої співвідношення держборгу до ВВП не повинне перевищувати 71% ВВП до 2020 року, а боргове фінансування бюджету – 10% ВВП. 

 

Читайте також: 

“Комірчина” Гонтарєвої – як проходить день глави НБУ (ФОТОЗВІТ)

Профнепридатність: Валерія Гонтарєва