Національний банк України звернувся в СБУ, Генеральну прокуратуру і Національне антикорупційне бюро України з проханням відкрити кримінальне провадження стосовно депутата Верховної Ради Сергія Тарути. Про це йдеться в повідомленні НБУ, передає Корупція Інфо.

Відзначається, що на недавньому саміті МВФ і Світового банку у Вашингтоні за участю керівництва України С. Тарута особисто роздавав брошуру під назвою "Загроза економічної безпеки України" із звинуваченнями в адресу голови НБУ Валерії Гонтарєвої.

"Йдеться про тенденційною добірці провокаційною, спотвореної інформації та голослівних звинувачень офіційної особи в корупційній діяльності, розвал банківської системи і створення загрози економічній безпеці України", — уточнили в НБУ. Гонтарєва на цій зустрічі представляла державу як голова офіційної делегації України.

У НБУ вважають, що такі дії спрямовані на підрив економічної та інформаційної безпеки України, оскільки від сприйняття учасниками наданої інформації може залежати результат розгляду питань, які мають важливе значення для України, тобто інформація може завдати її державним інтересам і економічній безпеці.

Нагадаємо, позафракційний депутат ВР С. Тарута раніше звернувся до НАБУ з вимогою притягнути Ст. Гонтареву до кримінальної відповідальності за зловживання в Дельта-банку. На думку С. Тарути, розкрадання звідти керівництвом банку понад 500 млн дол. з висновком в офшори не могло відбутися без сприяння НБУ і особисто В. Гонтарєвої.