Глава НБУ сподівається на підтримку Міжнародного валютного фонду.
У Національному банку України вважають реалістичним курс національної валюти до долара, закладений у держбюджеті цього року – близько 24 гривень, передає Корупція Інфо
Але ризики, які тиснуть на нього, ростуть.
Так глава НБУ Валерія Гонтарєва прокоментувала ТСН останні коливання курсу української валюти. Вони, вважає глава регулятора Гонтарєва, в першу чергу були викликані сезонними факторами – великою кількістю святкових днів у січні, тому попит на валютному ринку перевищив пропозицію. Чимало людей поїхали відпочивати і витрачали валюту зі своїх карткових рахунків.
Крім того, в кінці року бюджетники і пенсіонери достроково отримали належні їм виплати. До цього додався панічний попит і гривня подешевшала. Нацбанк, щоб виправити цей дисбаланс, за перші тижні січня продав комерційним банкам 128 мільйонів доларів. Але, запевняє Гонтарєва, існує ряд об'єктивних ризиків: світові валюти зараз дешевшають щодо долара. І стрімке здешевлення російського рубля також чинить тиск на гривню.
Втім, Україна сподівається на підтримку Міжнародного валютного фонду. Третій транш МВФ, який українська влада сподівається отримати в лютому, ляже на рахунки Нацбанку як гарантія фінансової стабільності.
"Ще з 2014 року наша країна перейшла на гнучкий валютний курс, тому ніколи не буде фіксованого курсу. Головна проблема – це надлишковий попит, паніка. Тому прошу всіх заспокоїтися. Прошу всіх розуміти, для чого ми зараз працюємо в Давосі. У нас є ризики. Навіть той курс, що у нас зараз в бюджеті закладено – він реалістичний, але ризики зростають", – зазначила Гонтарєва.