Окупанти формують «ударний кулак» на Куп’янському напрямку із сотень тисяч військових, але планування, асиметричні дії та рельєф дозволяють нівелювати перевагу у кількості. Про це повідомив речник Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш в етері Радіо Свобода.
Його запитали, чи відома ЗСУ стратегія російської армії щодо підготовки штурму на Куп’янському напрямку.
«Вони діють за стандартним планом – сформувати «ударний кулак» із сотень тисяч людей, а потім просто кидати їх на м’ясо. Цю тактику ми вже проходили й в Бахмуті, і також на інших напрямках. Проте, коли грамотно формуються дії та відбувається планування і використовуються різні асиметричні дії, і правильно використовуються складки місцевості, рельєф, то кількість вже, в принципі, не відіграє такої визначної ролі, яку мала раніше», – відповів Євлаш.
Він зазначив, що зараз іде технологічна війна, зокрема, війна артилерії та дронів, тому за активного застосування військ можна дати відсіч «навіть такій кількості людей».
За словами Євлаша, у росіян є складнощі з технікою, зокрема, некомплект і використання застарілих зразків.
«Щоразу фіксуємо некомплект техніки. І такі джерела як Oryx фіксують підбиття танків Т-55, тобто ми можемо зробити висновок, що з технікою дійсно складно, і можемо судити про ефективність нашої артилерії та контрбатарейних підрозділів, які щоденно знищують артилерію окупантів», – сказав він.
Українські військові щодня беруть полонених на Бахмутському напрямку, їхня кількість залежить від інтенсивності боїв. Про це також, розповів начальник пресслужби Східного угруповання військ ЗСУ Ілля Євлаш.
“Кожен день є полонені. Буває по-різному, залежно від інтенсивності бойових дій. Іноді здається одна-дві людини, іноді можуть здатися цілим відділенням. Це може бути і п’ять, і сім осіб. Таке буває рідше, але все ж фіксуються такі випадки. Здебільшого це рядовий, сержантський склад. Іноді бувають і офіцери”, — сказав спікер в ефірі телеканалу FREEДОМ
Він зазначив, що під час допитів військові злочинці розповідають, що їх під загрозою смерті, силою змусили воювати.
“Найрізноманітніші історії придумують насправді. Але всі потім уже зізнаються, що так, Україну не перемогти, Україна сильна, а їх послали просто як “м’ясо”, — сказав Євлаш.
Він також розповів, що російські окупанти на Бахмутському напрямку використовують глибоко ешелоновану оборону.
“Наприклад, перше, що противник робить, це далеко від своїх окопів використовує колючий дріт типу “єгоза”, “путанка”. Це перше, що стоїть прямо біля окопу противника. Потім на відстані десь півтора кілометра вони встановлюють мінні поля, протитанкові поля, десь близько 100 метрів у глибину, а протяжність залежить від рельєфу та складок місцевості, як це все відбувається. Наступний, третій рівень — це протитанковий рів шириною до 3 метрів і глибиною до 2,5 метрів. Після нього знову встановлюється з віддаленням 200-300 метрів ще одне поле протитанкових мін. І вже п’ятий елемент — це інженерні всякі загородження, це можуть бути протитанкові їжаки, відомі ось ці “зуби дракона”. Тобто це велике таке серйозне, нагромадження, але за правильного використання інженерної техніки, за правильного планування, вони не є непереборними, і ми в принципі можемо прокласти в них маршрути, розмінувати й надалі штурмувати позиції, щоб звільнити нашу землю від окупантів”, — розповів Євлаш.