Печерський райсуд Києва дав ГПУ доступ до інформації з мобільних телефонів народного депутата Вадима Новинського (фракція "Опозиційний блок").

Відповідне рішення значиться в Єдиному реєстрі судових рішень, передає Корупція.Інфо

Таким чином, задоволено відповідне клопотання слідчого Генеральної прокуратури в рамках розслідування кримінального провадження про позбавлення волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (МП) Володимира (Сабодана), митрополита Олександра (Драбинка).

Популярне: Львів`янам стає тісно: У Львів прилетіли 58,5 тис. людей-хто і для чого

"Надати слідчому в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генпрокуратури та членам слідчої групи тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні і зберігаються у оператора мобільного … та надати згоду на вилучення відомостей", – говориться в рішенні суду.

Виходячи з судового рішення, доступ до інформації надано з вхідних і вихідних дзвінків в період з червня 2013 року по липень 2014 року.

У рішенні суду не зазначено прізвище Новинського, але за інформацією ЗМІ, мова йде саме про нього.

Як повідомлялося, Генпрокуратура України підозрює Новинського в пособництві незаконному позбавленні волі митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра (Драбинка).

За версією ГПУ, злочин було організовано злочинною групою у складі екс-президента Віктора Януковича, екс-глави МВС Віталія Захарченка та колишнього начальника київської міліції Валерія Коряка, а також у пособництві в перевищенні влади або службовими повноваженнями співробітником правоохоронного органу.

У грудні 2016 року Верховна Рада задовольнила подання генпрокурора про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності Новинського. Таким чином, парламент частково зняв недоторканість з Новинського, підтримавши подання генпрокурора, дозволивши притягнути його до кримінальної відповідальності. Однак правоохоронці не зможуть затримати Новинського, до нього також не зможе бути застосовано запобіжний захід у вигляді арешту, оскільки на це має бути дозвіл Верховної Ради.