Прем'єр-міністр Володимир Гройсман висловив обурення, що з художнього фільму про поета Василя Стуса прибрали "трагічно знакову" фігуру глави руху "Український вибір" Віктора Медведчука, який в 1980 році на суді визнав вину поета.

Про це глава Уряду написав в Facebook.

"Що стосується ситуації зі зйомками фільму про Василя Стуса. Неприпустимо, коли будь – хто намагається впливати на українське кіно і підміняти історичну правду на вигідну будь-кому. Ми не повинні з цим миритися!" – зазначив Гройсман.

Він також доручив керівництву Міністерства культури і Держкіно в максимально стислі терміни зібрати авторів фільму і громадськість, щоб розібратися і зробити все можливе, щоб "в стрічці історія мого земляка – справжнього патріота і борця за свободу України Василя Стуса, історія була розказана чесно, правдиво, повністю і без спотворень ", – підкреслив Прем'єр-міністр.

Раніше стало відомо, що продюсер художнього фільму "Стус", який знімає UM-GROUP Production за підтримки Держкіно України, підтвердив, що з картини виключили сцену суду. 

Про це в Facebook журналістка Наталя Седлецька.

"Невже кіно про українського поета, репресованого радянською владою, цензурується на догоду куму [президента Росії Володимира] Путіна? Кіно, яке, до того ж, знімається за наш з вами бюджетний рахунок! Ця історія просто не має права пройти повз увагу громадськості", – підкреслила вона.

Популярне: "Чим більше комбайнів, тим вищою буде зарплата та пенсія": Ляшко зробив нову гучну заяву

За її словами Медведчук став "трагічно знаковою" фігурою в житті Стуса, оскільки був адвокатом українського поета, засудженого на посилання, в якій той і помер.

"З хронік можна дізнатися, що адвокат в суді визнав провину свого підзахисного. Сам Стус відмовлявся від послуг Медведчука і взагалі не визнавав цей судовий процес як такий", – підкреслила Седлецька.

Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник глави фракції "Народного фронту" Вікторія Сюмар вважає, що історія з персоною Медведчука у фільмі про Стуса є символічною.

Так, на її думку організація "Український вибір" з лідером Медведчуком сьогодні тримає великий ресурс у вигляді російських засобів, структур, медіа, політичних проектів і навіть своїх кандидатів в Президенти.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що рівень середньої заробітної плати реально підвищити до 10 тисяч гривень в 2018 році. Прем'єр підкреслив, що зростання середньої зарплати є одним з ключових індикаторів економічного зростання України.